Nowości wydawnicze

Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Poradnik dla pacjenta Poskromić


Steven A. Safren, Carol A. Perlman, Susan Sprich, Michael W. Otto

GWP, Sopot 2015.

Niniejsza książka to zbiór wskazówek terapeutycznych dla dorosłych zmagających się z ADHD. W poszczególnych rozdziałach autorzy opisują skuteczne metody terapii dostępne dla pacjentów. Ten autorski program powstał na podstawie najnowszych badań nad zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Dzięki niemu pacjent będzie lepiej radził sobie z trzema głównymi objawami zaburzenia: trudnościami ze skupieniem uwagi, problemami z organizacją i planowaniem oraz impulsywnością. Zrozumie, czym jest ADHD, będzie w stanie zmierzyć się z nim i świadomie podjąć terapię. Autorzy w przystępny sposób opisują techniki, które poprawią jakość życia nie tylko pacjenta, ale i jego najbliższych.

Autorzy:

Dr Steven A. Safren
, jest wicedyrektorem Programu Terapii Poznawczo - Behawioralnej oraz dyrektorem Oddziału Medycyny Behawioralnej (Behavioral Medicine Service) w szpitalu Massachusetts General Hospital. Pracuje też jako adiunkt w Katedrze Psychologii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda (Harvard Medical School).

Dr Carol A. Perlman obroniła doktorat z dziedziny psychologii klinicznej na Uniwersytecie Miami w Coral Gables na Florydzie. Pracuje jako asystentka medyczna z zakresu psychologii w szpitalu Massachusetts General Hospital, wykłada psychologię na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda (Harvard Medical School), pełni też funkcję dyrektora projektu na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Harvarda.

Dr Susan Sprich obroniła doktorat z dziedziny psychologii klinicznej na Uniwersytecie Stanu Nowy York w Albany. Pracuje jako asystentka medyczna z zakresu psychologii w szpitalu Massachusetts General Hospital, wykłada też psychologię na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda (Harvard Medical School).

Dr Michael W. Otto pomagał w opracowaniu Programu Terapii Poznawczo - Behawioralnej w szpitalu Massachusetts General Hospital, gdzie pełnił funkcję dyrektora programu, był też profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Psychologii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda (Harvard Medical School). Obecnie jest profesorem psychologii na Uniwersytecie w Bostonie.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!