Nowości wydawnicze

Oczy szeroko otwarte Oczy


Noreena Hertz

Muza SA, Warszawa 2014.

Coraz więcej osób rozpoczyna swój dzień od sprawdzenia Facebooka i Twittera. Kolejne pozornie niezbędne wiadomości docierają z radia, telewizji i prasy. Każdego dnia ludzie atakowani są informacjami, masowymi komunikatami i złotymi radami specjalistów, którzy każą podejmować niezliczone ilości decyzji. Co ważne, obecnie dostęp do informacji i wiedzy jest łatwiejszy niż kiedykolwiek dotąd. Jak zatem oddzielić istotne treści od szumu informacyjnego? Każdy staje przed koniecznością wyboru. Matka, która musi podjąć decyzję, czy wstać do dziecka czy pozwolić mu płakać. Przedsiębiorca, który musi zadecydować, ile warto zaryzykować przy starcie nowego biznesu. Pacjent, który obawia się, czy decyzja o skomplikowanej operacji była słuszna. Czyim radom powinni zaufać?

Dlaczego należy obawiać się rad ekspertów i jak dobierać doradców oraz jak rozstrzygać, które źródła informacji są wiarygodne? Łącząc nowatorskie badania z rzeczywistymi przykładami: od mechanizmów działania Hollywood do decyzji dotyczących wprowadzenia nowego modelu telefonu, od odkryć NASA do działalności szpiegów II wojny światowej, Hertz tworzy wzór pozwalający na podejmowanie najlepszych decyzji. Daje skuteczne wskazówki, jak dokonywać lepszych wyborów, niezależnie, czy jest się biznesmenem, rzemieślnikiem, pacjentem czy rodzicem.

    Dowcipny, rzetelny i praktyczny... nieoceniony przewodnik dla każdego, przed kim stoją trudne decyzje w dzisiejszym złożonym świecie.
    Dominic Barton, CEO McKinsey & Co

Noreena Hertz jest profesorem zajmującym się zagadnieniami globalizacji. Wykłada na Uniwersytecie w Cambridge oraz w Duisenberg School of Finance w Amsterdamie. Studia M.B.A. ukończyła w Wharton Business School, profesurę zdobyła w Cambridge. Na całym świecie prowadzi wykłady z zakresu trendów w ekonomii, podejmowaniu strategicznych decyzji, globalizacji oraz zasad demokracji. Przewidziała załamanie się rynków finansowych, od lat nawołuje korporacje do zwiększenia etyczności ich działań. Jej książki ukazały się w osiemnastu krajach.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!