Nowości wydawnicze

Powiem Ci jak Cię kocham Powiem


John Bowe

Wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała 2010.

Czy na pewno prawdziwa miłość wszystko pokona? Czy jeśli ludzie się kochają, to zawsze tracą znaczenie wszystkie między nimi różnice? Jaką rolę odgrywają wartości, które nam wpajano, w szukaniu partnera i postrzeganiu związku?

„Powiem Ci jak Cię kocham” to zbiór wartkich opowiadań, spisanych żywym językiem. Swoje historie przedstawiają ludzie w różnym wieku, różnych wyznań, różnych preferencji i oczekiwań – o różnych doświadczeniach. W tej antologii znajdziesz opisy z zakończeniem szczęśliwym, ale również przypadki dramatyczne. Czasem całkiem nieprawdopodobne – a czasem być może podobne do Twoich.

Autor książki, John Bowe, to amerykański dziennikarz, który poświęcił się kwestiom społecznym i odnalazł w reportażu. Do swoich bohaterów podchodzi z sympatią, ciepłem, ale i sporą dozą humoru – dzięki czemu ci otwierają się przed nim, swobodnie rysując nawet najbardziej intymne historie.

Opowiadania ułożone zostały w książce według „miłosnego stażu” ich autorów. Każda z narracji jest krótka – na tyle, by przeczytać od razu całą i mieć czas na jej przemyślenie. Relacje przedstawiono w pierwszej osobie, bez uwag ze strony autora książki – jeśli pojawiają się komentarze, to są to wyłącznie refleksje bohaterów.

Miejscami dosłowność i surowość sformułowań aż uderza. „Powiem Ci jak Cię kocham” to niezwykłe historie zwykłych ludzi – spisane dokładnie tak, jak je przedstawili.

Wydawnictwo Pascal zaprezentowało książkę na Walentynki – "To pomysł dla tych, którzy pragną nastrój walentynek przeżywać we dwoje, ale nie chcą partnerowi czy partnerce kupować kolejnej maskotki. Jednocześnie to świetne czytadło na długie zimowe wieczory w pojedynkę" - przedstawia genezę książki Marek Stefaniak, prezes Pascala.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!