Nowości wydawnicze

Praktyczny przewodnik dla uczestników szkoleń, czyli jak przeżyć każde szkolenie Praktyczny


Marek Warecki, Wojciech Warecki

Onepress.pl, Gliwice 2006.

Zacznijmy od tego, kto tej książki nie powinien czytać. Na pewno żaden poważny haerowiec, który, na co dzień, z wytężeniem żył na czole, realizuje firmową inżynierię dusz, a nie potrafi na korytarzu powiedzieć pracownikowi "Dzień dobry!" Bo jest on taki... No taki wiecie. Zwyczajny, szary i prozaiczny. Ten pracownik, rzecz jasna.

Dyrektorom też odradzamy, ponieważ może to zakłócić ich percepcję fikcji zarządzania ludźmi, jaka jest realizowana w ich firmie. Po co wiedzieć, że i tak wszystko sprowadza się do... no właśnie, do czego? Wiecie czy nie wiecie?

Poważnym trenerom, niestety, też nie polecamy, ponieważ może to zachwiać ich posłannictwem zawodowym i etosem, i zamiast łoić kasę (co jest i naszym celem) popadną w drętwe rozważania, czy życie ma sens i czy warto uprawiać codzienne szkoleniowe sypanie pereł przed wieprze (te wieprze to taka ewangeliczna przerzutnia, mamy nadzieję, że nikogo to zbytnio nie dotknie).

Psychologom też nie zawracamy głowy, bo i tak wszystko wiedzą lepiej i po co mają tracić czas i pieniądze. Zresztą, mają te sprawy w małym palcu.

Z pewnym wahaniem, po wewnętrznych rozterkach i dreszczach (z pewną właściwą nam nieśmiałością), być może moglibyśmy zaproponować tą książkę uczestnikom szkoleń, ale też tylko w wypadku, kiedy unikanie tychże, może ich narazić na poważne kłopoty. Znajdą w "Praktycznym przewodniku" kilka praktycznych metod, jak sobie radzić podczas zajęć, aby nie stracić intelektualnej cnoty i dochować świętej ignorancji.

Na koniec z całą mocą pragniemy podkreślić, że szkolić się nie warto, ponieważ zwykle wynikają z tego same kłopoty, choć pamiętajmy o tym, co powiedział Stanisław Jerzy Lec: "Głupota nie zwalnia od myślenia", czego Szanownym Czytelnikom, a zwłaszcza sobie, życzą -

Autorzy
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!