Gorące wiadomości

Fundacja "Dziecięca Fantazja" spełnia marzenia dzieci

Fundacja "Dziecięca Fantazja" zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych. Jej podopiecznymi są głównie dzieci zmagające się z różnymi nowotworami oraz ciężkimi chorobami genetycznymi. Misją Fundacji jest więc dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, i wniesienie w ich życie odrobinę radości poprzez spełnienie ich najskrytszych pragnień.

Dla większości dzieci dzieciństwo to pierwszy, wyjątkowy i niepowtarzalny, nie mniej jednak jeden z kolejnych etapów w życiu, natomiast dla dzieci nieuleczalnie chorych dzieciństwo pozostanie wszystkim, czego w życiu doświadczą. Los bezwzględnie pozbawia je fundamentalnego prawa - wkroczenia w świat dorosłości. Co więcej, dzielnie zmagając się ze swoją chorobą i walcząc o każdy dzień życia, nieuleczalnie chore dzieci niejednokrotnie tracą wiele podstawowych radości i przyjemności, jakie daje okres dzieciństwa - bardzo często bowiem opieka nad śmiertelnie chorym dzieckiem oznacza, że rodzina nie może sobie finansowo pozwolić na zaspokojenie innych potrzeb dziecka, niż te związane z leczeniem i utrzymaniem przy życiu.

W Polsce tysiące dzieci zmaga się ze schorzeniami, wobec których medycyna wciąż pozostaje bezradna, są to jednocześnie tysiące niespełnionych dziecięcych marzeń i fantazji. Jeśli te marzenia przyjęłyby realną postać choćby na jeden dzień, wówczas ciepłe wspomnienia zostaną na zawsze i mają szansę złagodzić codzienne zmagania z rzeczywistością, którą dla chorego dziecka stanowią szpitale, ból, cierpienie i łzy.

Ubiegły rok to dla Fundacji Dziecięca Fantazja inspirujące pasmo spełnionych, wspaniałych, dziecięcych marzeń i fantazji, udokumentowanych na stronie internetowej Fundacji, www.f-df.pl, gdzie znaleźć można pełny opis każdej ze spełnionych fantazji, listy dzieci, referencje, relacje mediów oraz listę dziecięcych fantazji oczekujących na spełnienie. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia strony.

Nie zawsze dzieci mają egzotyczne marzenia, niektóre życzenia są bardzo zwyczajne. Fundacja Dziecięca Fantazja z pomocą firm i ludzi wielkiego serca sprawia, że marzenia tych dzieci stają się rzeczywistością. W ciągu 3 lat działalności udało się spełnić ponad 350 marzeń 250 nieuleczalnie chorych polskich dzieci. Na realizację następnych oczekuje w tej chwili ponad 170 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia. W Polsce żyje tysiące dzieci nieuleczalnie chorych, ich marzenia są czasem duże, a czasem całkiem maleńkie, najważniejsze tylko aby zdążyły się spełnić.

1 grudnia 2006 BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA rozpoczyna pierwszą w historii rynku funduszy inwestycyjnych kampanię, z której część dochodu otrzymanego przez BPH TFI z tytułu pobieranych opłat manipulacyjnych przeznaczy na Fundację Dziecięca Fantazja i realizację marzeń nieuleczalnie chorych dzieci.

BPH TFI przekaże Fundacji kwotę darowizny odpowiadającą wysokości należnych Towarzystwu opłat manipulacyjnych pobranych od 1 do 31 grudnia 2006. Oznacza to, że dystrybutorzy otrzymają swoje wynagrodzenie z tytułu sprzedaży funduszy zarządzanych przez BPH TFI. Kwota darowizny będzie bezpośrednio uzależniona od wysokości aktywów pozyskanych do każdego z funduszy inwestycyjnych otwartych zarządzanych przez BPH TFI. Jej wielkość będzie znana w styczniu przyszłego roku.

Źródło: inf. wł.


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz