Gorące wiadomości

Sondaż: Polacy przeciwni adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Większość Polaków nie popiera postulatów środowisk LGBT - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Ankietowani zdecydowanie sprzeciwiają się zwłaszcza możliwości adoptowania dzieci przez pary homoseksualne.

Z sondażu wynika, że Polacy nie chcą ani wprowadzenia związków partnerskich (46 proc. głosów przeciw), ani małżeństw dla par jednopłciowych (56 proc. przeciw).

Ankietowani zdecydowanie odrzucają też (76 proc.) możliwość przyznania parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.

Środowiska LGBT mogą natomiast liczyć na wsparcie polityków Koalicji Obywatelskiej. Sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka przyznał, że jest zwolennikiem tzw. małżeństw homoseksualnych. Adam Szłapka był gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie RMF FM. Polityk zapytany został o to, czy jest zwolennikiem przyznania parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.

- "Jestem zwolennikiem równości, a w tym się zawiera adopcja dzieci" - odparł sekretarz sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Polityk przyznał, że jest również zwolennikiem tzw. małżeństw homoseksualnych.

Także Riad Haidar, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych wyznał na antenie RMF FM, że popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Lider chełmskiej listy Koalicji Obywatelskiej wyznał, popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Pytany o tę sprawę przez Roberta Mazurka odrzekł: " - [Pary homoseksualne] "powinny mieć prawo do adopcji. Jeżeli spełniają warunki do adopcji, ustalone przez organy państwa, to dlaczego nie?".

Rafał Grupiński, przewodniczący sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży z ramienia PO uważa, że postulaty środowisk LGTB należy realizować stopniowo, już po wyborach. Zapytany podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich, powiedział:

- "My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincje przyciągnąć do głosowania. Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał [Trzaskowski] mówić [o tym] w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w... czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem."


Weź udział w naszej ankiecie: Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci?

Opublikowano: 2019-10-11

Źródło: Rzeczpospolita


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy