Gorące wiadomości

Światowy Tydzień Mózgu w Wyższej Szkołe Humanitas w Sosonowcu

Czy nasze myśli można zobaczyć? Jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym? Jak najskuteczniej odpoczywać psychicznie? Odpowiedzi na te i inne pytania z zakresu psychologii, komunikacji i neurodydaktyki poznają ci, którzy wezmą udział w Światowym Tygodniu Mózgu organizowanym przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. W dniach 14 i 15 marca sosnowiecka uczelnia zaprasza na cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów poświęconych tajnikom naszego mózgu, zagadnieniom pamięci, czy psychoterapii.

Światowy Tydzień Mózgu to coroczna akcja edukacyjna, mająca na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Do wygłaszania wykładów zapraszani są specjaliści z dziedziny neurobiologii, neurologii, psychiatrii, neuropsychologii i neurofizyki. W tym roku do przedsięwzięcia przyłącza się również sosnowiecka Wyższa Szkoła Humanitas, która w dniach 14 i 15 marca zaprasza wszystkich na bezpłatne wykłady i warsztaty.

- Nasza inicjatywa jest adresowana do wszystkich zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat funkcjonowania mózgu i zdrowia psychicznego, w szczególności zaś przedsiębiorców i menedżerów odpowiedzialnych za zarządzanie zespołem, studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale także lokalnej społeczności. Do wsparcia merytorycznego wydarzenia zaprosiliśmy podmioty medyczne i naukowe, wydawnictwa branżowe oraz instytucje zajmujące się zagadnieniami psychologii biznesu, psychologii społecznej i neurodydaktyki - mówi Ewa Bensz, kierownik Działu Promocji WSH i koordynator wydarzenia.

W pierwszym dniu, w godzinach od 9:45 do 16:00, odbędzie się część wykładowa, podczas której uczestnicy wysłuchają wystąpień ekspertów z Instytutu Psychologii WSH, Ośrodka Kształcenia Medycznego Akson, przychodni lekarskiej Lege Artis oraz GT Mentor. Interesująco zapowiada się wykład dr n. med. Marii Dziubińskiej-Basiak, kierownika mysłowickiej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Centrum Diagnostyki Obrazowej Scanix, zatytułowany "Czy pamięć widać? Diagnostyka obrazowa mózgu".

- Diagnostyka obrazowa mózgu stale się rozwija, zaś główną rolę odgrywa badanie metodą Rezonansu Magnetycznego. W naszych pracowniach badania są przeprowadzane na aparatach najwyższej klasy, wdrożyliśmy zaawansowane protokoły badań, ściśle współpracujemy z wiodącymi ośrodkami neurologicznych i neurochirurgicznymi, śledzimy na bieżąco najnowsze osiągnięcia w diagnostyce obrazowej na świecie i przenosimy je na nasz rodzimy grunt oraz prowadzimy projekty naukowe - tłumaczy dr n. med. Maria Dziubińska-Basiak. O tych doświadczeniach firmy Scanix również będą mogli się przekonać uczestnicy Światowego Tygodnia Mózgu.

Dzień drugi to warsztaty praktyczne poświęcone technikom zapamiętywania, twórczego myślenia, neuronauki, psychoterapii, technikom relaksacyjnym, a także radzeniu sobie z wypaleniem zawodowym. Poprowadzą je przedstawiciele Koła Naukowego Studentów Psychologii WSH, ośrodka psychoedukacji i psychoterapii KORE, Centrum Psychoterapii w Katowicach oraz firmy Lucky Mind. Dzień warsztatowy rozpocznie się o 13:00 i potrwa do 18:30.

- Jesteśmy przekonani, że wśród tak szerokiego spektrum tematów związanych z pracą naszego mózgu, każdy z uczestników będzie mógł znaleźć najbardziej odpowiadające mu zajęcia. Wiedza wyniesiona ze Światowego Tygodnia Mózgu z pewnością pozwoli na odkrycie nieznanych dotąd obszarów wykorzystania umysłu, a być może zaszczepi również w naszych uczestnikach zupełnie nowe sfery zainteresowań - podsumowuje Izabela Kieliś, rzecznik prasowy WSH.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz online, znajdujący się na stronie internetowej www.humanitas.edu.pl/Swiatowy_Tydzien_Mozgu. Warto się pospieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a wydarzenie już teraz spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Szczegółowych informacji udziela także Ewa Bensz (ewa.bensz@humanitas.edu.pl, tel. 32 363 12 18).

Opublikowano: 2016-03-04

Źródło: WSH - Światowy Tydzień Mózgu


Zobacz więcej wiadomości



Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz