Gorące wiadomości

Szkoła socjologiczna Zygmunta Baumana - CC uruchamia nowe studia podyplomowe

Collegium Civitas i tygodnik "Polityka" zapraszają do Szkoły socjologicznej Zygmunta Baumana na studia podyplomowe "Nasz wspaniały świat? Nowoczesność klasyczna i zglobalizowana". Jaki jest współczesny świat? Jak zrozumieć zachodzące w nim zmiany i rozwiązywać problemy społeczne? Nowe studia podyplomowe CC to okazja, by uczestniczyć w poszukiwaniach nowoczesności klasycznej i zglobalizowanej wspólnie z wybitnym socjologiem i filozofem. Rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca.

Studia wyposażą słuchaczy w wiedzę na temat przeszłości i przyszłości socjologii, nierówności społecznych, zmiennych form konfliktów oraz wpływu rewolucji informatycznej na kulturę. Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów i dyskusji nad tekstami źródłowymi oraz prezentowanymi przez studentów referatami. Wykładowcami szkoły są, obok prof. Baumana, wybitni polscy socjolodzy i badacze: prof. Aleksadra Jasińska, prof. Marek Krajewski, prof. Bogdan Mach, prof. Edmund Wnuk-Lipiński, dr Lech Nijakowski, dr Maciej Gdula, dr Marek Troszyński, dr Zbigniew Karpiński, dr Renata Włoch, Edwin Bendyk, Adam Ostolski.

Szkoła socjologiczna to pionierski projekt na polskim rynku edukacyjnym. "Ten model kształcenia stanowi niezbędną innowację w nauczaniu socjologii w Polsce, choć czerpie z wzorców znanych i praktykowanych już od czasów starożytnych. Szkoła nawiązuje do standardów kształcenia najbardziej prestiżowych uniwersytetów Starego Kontynentu czy uczelni amerykańskich" ? wyjaśnia prof. Edmund Wnuk-Lipiński, Rektor Collegium Civitas.

Uruchomienie Szkoły pod kierownictwem prof. Zygmunta Baumana stanowi naturalny krok w rozwoju studiów socjologicznych w Collegium Civitas. Uczelnia oferuje studia z socjologii na wszystkich poziomach kształcenia, w tym posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie: socjologia. W tym roku CC uruchamia też specjalności i specjalizacje, takie jak Marketing, Reklama i Nowe Media, Stosowana Psychologia Społeczna czy Kultura, Media i Komunikacja Społeczna, dostosowane do najnowszych trendów kształcenia w zakresie nauk społecznych i politycznych oraz zapotrzebowania rynku pracy.

Prof. dr hab. Zygmunt Bauman - socjolog, filozof, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu (ponowoczesności, płynnej nowoczesności, późnej nowoczesności). Znawca i interpretator Holocaustu. Nagrodzony m.in. nagrodą im. Theodora W. Adorno i nagrodą Księcia Asturii w dziedzinie komunikacji i nauk humanistycznych, zwaną też "hiszpańskim Noblem". Pierwszy redaktor naczelny "Studiów Socjologicznych". Wykładał na Uniwersytetach w Tel Awiwie i Hajfie. W latach 1971 ? 1990 kierował Wydziałem Socjologii na Uniwersytecie w Leeds, gościnnie wykładał w USA, Australii i Nowej Funlandii. Od roku 2004 jest rektorem Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach koło Białowieży.

Opublikowano: 2011-05-21

Źródło: inf. wł.


Zobacz więcej wiadomości



Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz