Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Czy współczesna sztuka może wychowywać?

Autor: Faustus   Data: 2010-03-21, 00:51:13               

Impresja
Przecież to pisał katolik, czyli dół społeczny non stop w Polsce atakujący galerie, teatry itd. W czasach Baroku, czyli u schyłku epoki saskiej, te same ataki jak obecnie doprowadziły do upadku polskiego piśmienictwa, co jest wymieniane jako jedna z konsekwencji upadku Polski.
Zastąpiono sztukę dewocjonaliami.
Ta osoba pojęcie nie ma o sztuce, ale próżność i bagienko umysłowe katolików obecnie, lepiej wie jak powinni leczyć lekarze, tworzyć artyści.
Po pierwsze, prawdziwa sztuka nigdy nie jest pedagogiczna, ponieważ w sztuce wyraża się jednostka, która wyraża swoje emocje, odczuwanie, widzenie świata, jest wrażliwa, więc potrafil to lepiej wyrazić. Jeśli tworzyłaby pedagogikę, to by skupiła się na nauczaniu co jest dobre i złe i nie mogła wyrazić swojego świata , ani przeczuć nadchodzącego. Po drugie, jeśli sztuka ma wyrażać mnie, to nie mogę chwalić przodków, bo będe opisywał przodków, a nie swoje emocje i swoje życie. Przodkami to się zajmują historycy, ale nie sztuka. Ona jest tak przytulona do człowieka, że wyraża jego bóle, rozterki, rozpacze, szczęście, zawikłania, obserwacje świata, jeśli zlikwiduje się sztukę, już nigdy nie będzie wiadomo, co myśli człowiek pojedyńczy. Ona jest jego reprezentantką, czyli tak twoją jak i moją, jest najbardziej intymną sprawą człowieka i człowieczeństwa.
Tak więc ani pedagogika nie jest sztuką , ani pochwały na temat tradycji nie są sztuką, jeśli sztuka zacznie spełniać, wymagania tego Pana, to zniszczy on sztukę. A tak na marginesie, skąd na portalach psychologicznych takie brednie się znajdują, jak to się dzieje.?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku