Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Mity i fakty na temat terapii Gestalt

Autor: BylaNerwolkaa   Data: 2013-11-08, 13:46:12               

Co takiego robi twój mąż co powoduje, że masz taką postawę wobec niego?
Terapia jest po to żeby pomóc, przewartościować swoje życie, wziac za siebie odpowiedzialność, podjąć pewne decyzje, rozwiązać swoje problemy.
Terapia nie jest jakąś chorobą żebyś ty oczekiwała grup wsparcia dla rodzin osób w terapii Gestalt czy jakiejkolwiek innej. Twój mąż podjął ja dla siebie, i dla siebie chce zmian, których z jakichś powodów nie może przeprowadzić.
Jeżeli mąż uważa, że nie zaspokajasz jego potrzeb to właśnie po to żeby zrozumieć, że sam musi wziąć odpowiedzialność za siebie jak chociażby zakończenie niesatysfakcjonującego związku.
Ludzie rozwodzą się po terapiach, podejmują takie decyzje, a są one wynikiem pracy nad sobą, poznania siebie, swoich potrzeb i pragnień oraz chęci zmiany. To jest normalne i zdrowe.

Hmmmm, odnoszę wrażenie, że jednak nie jesteś tak bliska mężowi skoro nie ma chęci komunikowania ci swoich stanów.
Dlaczego mąż chce się rozwieść? Czym to tłumaczy i dlaczego ty nie chcesz pozwolić mu odejść?

To terapia twojego męża i to on jest najważniejszy dla terapeuty, objęty opieką, to on pracuje nad sobą i jego uczucia są analizowane.
Ty sama możesz jednak oczekiwać, że maż nie będzie wyładowywał na tobie swoich emocji, tylko mu to powiedz. Widać, że brak między wami komunikacji, a męża traktujesz jak dziecko z ktróym trzeba postępować jakoś, a nie partnera.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku