Forum dyskusyjne

RE: Ile kosztuje zywnosc na miesiac???

Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 15:40:20               

Jeżeli chodzi o oszczędzanie pieniędzy, to jest bardzo ważna kwestia. Trzeba się tego nauczyć, bo sytuacja życiowa do tego skłania. Wiem to sam po sobie, bo mieszkam samotnie, ale mieszkam w małym mieście, w małym pokoju, tylko z łazienką. Ja, na szczęście płacę bardzo niski czynsz mieszkaniowy, oszczędzam z: prądem, z wodą i z gazem, bo jestem sam i tylko ja z tego korzystam. Do tego zawsze jakieś pieniądze odkładam, bo nie codziennie mam pracę, a czasami nie mam pracy przez dwa tygodnie nawet. Więc muszę oszczędzać, bo sytuacja tego wymaga. Nikt tego za mnie nie zrobi. No i jakoś sobie radzę. Warto być oszczędnym, warto się tego nauczyć, bo każdy może wpaść w problemy finansowe, z różnych przyczyn i potem zrobi się ciężko.
Rozrzutność to jest niedobra cecha, bo jest do czasu. Prędzej czy później pieniądze się skończą albo zacznie ich brakować i będzie problem. To jest do czasu.
Zresztą "na rozrzutność" to jest stać tylko bardzo bogatych, bo oni mają zawsze sporo kasy. To też zależy ile się wydaje pieniędzy. Jeżeli ktoś wydaje za dużo, niepotrzebnie i komuś daje niepotrzebny zysk, to wtedy może zacząć brakować pieniędzy na inne rzeczy.
Trzeba umieć kalkulować, liczyć: na co mogę wydać, a na co nie mogę wydać.
Ale są ludzie którzy mają to gdzieś i się tym nie martwią. Marnują pieniądze: na lewo i prawo, a moim zdaniem to jest brak szacunku do pieniądza.
Nigdy tak nie robiłem, bo nie stać mnie też było na: rozrzutność. Mnie życie nauczyło oszczędności. Zresztą taki też jestem z charakteru.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku