Wątki na forum
Strona główna forumRegulamin forum
- Czy psycholog moze stwioerdzic jak sta... (1)
- Lubię muzykę. Polecam muzykę. Posłucha... (142)
- Co kochani u was nowego? (7)
- Leki antydepresyjne (3)
- Czy łuszczyca to tylko choroba? Moje d... (5)
- Co tu chodzi? (46)
- Czuję się zdradzona – rodzice sz... (3)
- Chwila dla siebie (41)
- Poczucie wartości (30)
- Tutaj są rozmowy o wszystkim i o wszys... (1457)
- kochanek/przyjaciel - prośba o pomoc (97)
- Odrzucenie jak z tym zyc (4)
- Nie wiem co zrobić z sobą (6)
- Brak relacji damsko-meskich po 30stce (1)
- Ośmieszanie w Internecie - udział rodz... (8)
- Boję się, że choroba przekreśli moje m... (2)
- Poczucie odrzucenia przez rodziców (9)
- Tęsknię za uznaniem i wsparciem (1)
- Szukam wsparcia (1)
- Mimo kwalifikacji nie mogę znaleźć pra... (1)
Reklamy
Forum dyskusyjne
RE: Dlaczego tak jest?
Autor: mimbla1 Data: 2025-07-30, 22:54:42Wiesz, Magda, istnieje stalking, ale istnieje też ghosting czyli nagle zniknięcie bez podania przyczyn, nawet bez prostego "byłoby na tyle, kończę relację". Psychicznie paskudne dla osoby odstawionej na bok. Solidne zranienie.
Nie chodzi o to, że jest jakiś przymus tłumaczenia się z własnych uczuć czy decyzji, ale o zwyczajne zamknięcie czegoś bez uciekania, żeby ta druga strona miała jasną sytuację. To się kiedyś dawno nazywało odwagą cywilną chyba.
Gdyby pani jasno a krotko stwierdziła - "byłoby na tyle" to wtedy owszem, gonienie za nią już by było nie ok. Ale zniknięcie...Psychologowie zdecydowanie odradzają przy ghostingu szukanie osoby, która zwiała, celem uzyskania odpowiedzi "czemu", ale taki ghosting jest raniący. I jest to zranienie z tych co to trudno się goją.
Bliscy ludzi, którzy zaginęli podobno wolą znać prawdę nawet złą niż się męczyć z tym, że nie wiedzą. Tu, przy zachowaniu rzecz jasna proporcji, działa chyba podobny mechanizm.
- RE: Dlaczego tak jest? - mimbla1, 2025-07-30, 22:54:42
- RE: Dlaczego tak jest? - Magdasienudzii, 2025-07-31, 13:45:52
- RE: Dlaczego tak jest? - mimbla1, 2025-07-31, 14:19:57