Forum dyskusyjne

RE: Wychowanie w domu rodzinnym

Autor: Aktywny   Data: 2023-05-02, 22:06:06               

Myślę, że wiele było, jest i będzie takich domów i rodzin, w których nie dzieje się dobrze, a problemy są różne.
Czasami jest tak, że nie ma w domu i rodzinie żadnych sytuacji patologicznych i jest normalnie, ale nie ma dobrych relacji: rodzic-dziecko. Nie potrafią się porozumieć i przez to się rodzą też różne problemy.
W moim domu rodzinnym występowały sytuacje patologiczne, choć nie zawsze.
No ale tam, gdzie jest alkohol i ktoś przesadza z tym alkoholem, tam są sytuacje i zachowania patologiczne i tak jest wszędzie.
Bo co innego, gdy ktoś w domu piję kulturalnie i z umiarem alkohol. A co innego, gdy ktoś już z piciem przesadza, i to bardzo.
Alkohol zawsze był, jest i będzie dla ludzi, ale musi być w tym umiar zachowany i muszą być też zachowane jakieś granice. Nie każdy to potrafi utrzymać.
Nie będę ukrywał, że w moim domu był alkohol i to nie tylko ojciec z matką go pili, ale też zapraszali do domu róznych znajomych, z którymi także pili ten alkohol.
Nie zawsze tak było, jak ktoś do Nas przychodził, ale w niektórych sytuacjach tak było.
I niestety, po eksmisji z mieszkania, gdzie to było prawie w centrum miasta na dzielnice patologiczną było jeszcze gorzej, bo dzielnica taka, o złej opinii ma wpływ na zachowanie i na częste picie alkoholu. Dlatego, takie dzielnice to nigdy nie było nic fajnego i dobrego.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku