Forum dyskusyjne

RE: Psychoterapia zrujnowała mi życie

Autor: Calmi   Data: 2022-06-06, 19:31:59               

wloka
"No to mogę mieć do niej pretensje czy nie?"

Moim zdaniem absolutnie tak .

Dlatego ważne jest aby :

Primo zawsze szukać terapeuty z superwizją.

Po drugie primo ;)- nie można traktować terapeuty jako nieomylnego,wszystkowiedzącego guru. Trzeba mieć tzw swój rozum, dystans i ograniczone zaufanie(niestety często nabyte dopiero wraz z negatywnym doświadczeniem)

Po trzecie primo - jeśli terapia przez dłuższy czas (tu rozumiem okres co najmniej roku do dwóch lat max) nie przynosi rezultatów (zapisanych w kontrakcie) warto zasięgnąć szukać porady u innego specjalisty. Długoletnia terapia (jak u Ciebie) nie przynosząca efektów, to dla mnie jakieś nieporozumienie i wręcz wyłudzanie pieniędzy.

Możesz zasięgnąć języka w Polskiej Radzie Psychoterapii, co możesz z tym fantem zrobić ? Czy możesz ubiegać się o zwrot kosztów ew odszkodowanie ? Czy Twój terapeuta miał odpowiednie certyfikaty do prowadzenia psychoterapii ,czy robił to zgodnie ze sztuką itp itd?

PRP ma w swoim statucie "inicjowanie i wspieranie działań służących dobru i bezpieczeństwu klientów/pacjentów korzystających z usług psychoterapeutycznych." ale wiadomo też z dystansem podejdź do sprawy,moze być w myśl zasady, ze "każda pliszka swój ogonek chwali"

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku