Forum dyskusyjne

RE: Jak rozmawiać z przyjaciółką?

Autor: mimbla1   Data: 2022-04-19, 13:48:46               

@Michau124

"Od samego początku pisałem, że koleżanka jest nieświadoma swojego głębokiego problemu i nie OCZEKUJE ode mnie pomocy. Natomiast JA uważam, że jej POTRZEBUJE. "
wbrew pozorom to nie było w pierwszym poście takie jednoznaczne. Skoro ujednoznaczniłeś to jedna naprawdę dobra rada - walenie głową w mur cudzych zaprzeczeń to zajęcie męczące i dające wyłącznie smętne efekty. Tym sposobem muru nie przebijesz, głowę poobijasz a znajomość zakończy się w sposób nieprzyjemny. Zatem porzuć nadzieję, ze dasz radę rozmową przekonać przyjaciółkę, że ona potrzebuje pomocy.
Człowiek jest gotów do przyjęcia pomocy dopiero w momencie, w którym sam stwierdza "nie radzę sobie". Ona sobie radzi. I nie ma sensu sugerować jej psychoterapii na tym etapie - bo nie ma w niej gotowości do pracy z terapeutą i byłoby to czyste marnowanie czasu i pieniędzy.
Albo się nadal będziesz z taką zablokowaną dziewczyną przyjaźnił (mając pełną świadomość, że może zablokowana pozostać przez najbliższe 2, 5 albo i 20 lat) albo sobie odpuść i rozluźnij znajomość.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku