Gorące wiadomości

Komitet Ochrony Praw Dziecka i sieć sklepów Smyk na rzecz dzieci

Komitet Ochrony Praw Dziecka rozpoczyna zbiórkę publiczną, która odbędzie się w 68 sklepach sieci SMYK na terenie całej Polski. Akcja potrwa do 31 stycznia 2011 r. Jej celem jest dofinansowanie interwencji psychologicznych, jakie KOPD podejmuje w Centrum Interwencyjnym przy ul. Hożej 27A/5 w Warszawie, chcąc pomóc dzieciom wykorzystywanym seksualnie. Zbiórka przeprowadzona zostanie na podstawie decyzji MSWiA nr 250/2010 z dnia 22 października 2010 roku.

"Ból, cierpienie, wstyd, poczucie winy - dzieci wykorzystywane seksualnie najczęściej przeżywają te uczucia w osamotnieniu i w mroku tajemnicy. Gdy dorastają, nie potrafią nawiązywać zdrowych relacji z ludźmi i ich dramat trwa nadal. My pomagamy im to przerwać, powiedzieć prawdę o krzywdzie, która je spotkała, poradzić sobie z nią i na powrót cieszyć się dzieciństwem. Chcemy, aby jeszcze więcej skrywanych koszmarów ujrzało światło dzienne i kolejne dzieci dostały szanse na normalne życie" - mówi Patrycja Kurowska, psycholog z Centrum Interwencyjnego KOPD.

"Pochodzące z naszych sklepów zabawki czy ubrania często wnoszą do życia szczęśliwych dzieci kolejne radosne chwile. Nie możemy jednak zapominać o dzieciach skrzywdzonych, które również zasłużyły na szczęśliwe chwile. Komitet Ochrony Praw Dziecka to organizacja, która z pewnością dobrze spożytkuje pieniądze zebrane podczas zbiórki i pomoże wielu maluchom. Bardzo się cieszę, że Smyk może po raz kolejny uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciu" - mówi Marek Łebek, PR & Marketing manager sieci Smyk.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego działającą od 1981r. Prowadzi konsultacje z rodziną, mediacje rodzinne, mediacje rodziców w konflikcie około rozwodowym oraz terapie indywidualną dzieci i dorosłych. Jest jedną z niewielu organizacji, która zajmuje się także diagnozą oraz terapią dzieci z podejrzeniem wykorzystywania seksualnego.

Komitet prowadzi również działalność szkoleniową. Organizuje szkolenia na temat praw i potrzeb dziecka krzywdzonego dla osób zawodowo pracujących z dzieckiem i rodziną, czy warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców rozwodzących się. Ponadto prowadzi szeroko zakrojoną współpracę z biznesem, realizuje kampanie i akcje społeczne. Więcej informacji na www.kopd.pl

Opublikowano: 2010-11-18

Źródło: inf. wł.


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz