Gorące wiadomości

W USA będzie można ukończyć studia bez umiejętności czytania, pisania lub liczenia

Gubernator stanu Oregon w USA Kate Brown podpisała właśnie nowe prawo, które pozwala studentom ukończyć studia bez umiejętności czytania, pisania lub liczenia.

Dyrektor wydziału ds. komunikacji w jej urzędzie Charles Boyle oświadczył:

- "Zawieszenie wymagań dotyczących umiejętności czytania, pisania i matematyki przyniesie korzyści uczniom rasy czarnej, latynoskiej, tubylczej, azjatyckiej, pacyficznej, plemiennej i kolorowej w Oregonie."

W tym samym stanie w lutym Departament Edukacji uruchomił kurs dla nauczycieli pt. Pathway to Math Equity ("Droga do matematycznej sprawiedliwości"), poświęcony walce z "białą supremacją" w tejże dziedzinie nauki. Żeby zwalczyć skutecznie rasizm w matematyce, polecono nauczycielom, by m.in. zakwestionowali obiektywizm matematyki (skończyli z dzieleniem odpowiedzi na prawidłowe i nieprawidłowe), przestali wymagać i oczekiwać od uczniów odrabiania prac domowych oraz poprawnego rozwiązania zadań, skończyli z pomaganiem i wyjaśnianiem im zagadnień matematycznych (ponieważ podtrzymuje to paternalizm), nie oceniali uczniów według ich kompetencji i umiejętności (gdyż tworzy to merytokrację) czy w końcu nie wiązali w żaden sposób matematyki z realnym życiem (dlatego, że "może to skutkować używaniem matematyki do podtrzymywania kapitalistycznych i imperialistycznych sposobów bycia i rozumienia świata").

Wszystkie te zalecenia mają służyć jednemu celowi: skończyć z dominacją białej rasy nad kolorowymi, a zwłaszcza czarnoskórymi w matematyce. Za decyzjami pani gubernator stoi bowiem przekonanie, że kolorowi, a zwłaszcza czarni, nie są w stanie nauczyć się pisać, czytać, liczyć czy myśleć logicznie, ponieważ przekracza to ich możliwości intelektualne.

Opublikowano: 2021-08-16

Źródło: wPolityce.pl


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz