Gorące wiadomości

12 chętnych na jedno miejsce na psychologię na Uniwersytecie Łódzkim

Aż 12 osób przypadało na jedno miejsce na kierunku psychologia na Uniwersytecie Łódzkim w tegorocznej rekrutacji. Dużą popularnością wśród maturzystów cieszyły się też biologia kryminalistyczna, zarządzanie oraz filologia angielska.

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz, w zakończonej właśnie podstawowej rekrutacji na studia w roku akademickim 2020/2021 zarejestrowało się ponad 28 tys. kandydatów. Uczelnia na studia pierwszego stopnia zamierza natomiast przyjąć blisko 15 tys. studentów, co oznacza średnio dwóch kandydatów na miejsce.

- "Pod względem zainteresowania absolutne rekordy bije kierunek psychologia, na który łącznie zapisało się 1256 osób. To oznacza ponad 12 osób na jedno miejsce" - podkreślił rzecznik.

Dodał, że drugie miejsce pod względem zainteresowania tegorocznych maturzystów zajmuje biologia kryminalistyczna. Na ten kierunek aplikuje 538 osób na 60 miejsc, co oznacza prawie 9 kandydatów na jedno miejsce. Z kolei na zarządzanie na Wydziale Zarządzania chce się dostać 532 kandydatów na 60 miejsc, czyli ponad 8 chętnych na jedno miejsce. Jak co roku dużą popularnością cieszy się również anglistyka - 828 zgłoszeń na 100 miejsc.

Na UŁ przede wszystkim chcą studiować osoby z regionu łódzkiego (64 proc. aplikacji), ale - jak wskazał Śpiechowicz - widać także rosnące zainteresowanie uczelnią osób z województwa mazowieckiego. Z tego regionu aplikowało 1797 kandydatów, czyli 11 proc. wszystkich zgłoszeń. Kandydaci na UŁ rekrutują się również z województw: wielkopolskiego (698 osób), śląskiego (642 osoby), świętokrzyskiego (513 osób), kujawsko-pomorskiego (434 osoby) i lubelskiego (289 osób).

Listy przyjętych na studia zostaną ogłoszone do 24 września. Wcześniej zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych i wówczas przyszli studenci muszą złożyć wymagane dokumenty.

Nowy rok akademicki na UŁ rozpocznie się 19 października. W trosce o zdrowie studentów, większość zajęć będzie miała charakter zdalny. - "Z tej zasady wyłączone są zajęcia praktyczne i laboratoryjne, w których każdy student będzie mógł wziąć udział z zachowaniem reżimu sanitarnego" - zaznaczył rzecznik.

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Obecnie kształci ok. 40 tys. studentów i zatrudnia ok. 3,9 tys. pracowników, w tym ponad 2,3 tys. pracowników naukowych. Kandydatom oferuje studia na 80 kierunkach i 167 specjalnościach.

Opublikowano: 2020-09-05

Źródło: PAP - Nauka w Polscew


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy