Gorące wiadomości

Ruszyła piąta edycja Uniwersytetu Profilaktyki na UMB w Białymstoku

Edukacji seniorów na temat różnych zaburzeń psychicznych, psychosomatycznych związanych z wiekiem służy zainaugurowana we wtorek na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) piąta edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej.

Do czerwca w zajęciach z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Medycznego weźmie udział ponad 40 studentów - seniorów.

Prodziekan wydziału nauk o zdrowiu UMB prof. Halina Car podkreśliła, że psychogeriatria to szeroki temat, a uczestnicy zajęć na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrii będą mieli okazję go zrozumieć i bliżej poznać po to, by wiedzieć np. kiedy należy szukać fachowej pomocy dla siebie i innych.

Wyjaśniła, że 44 nowych studentów będzie mogło dowiedzieć się trochę więcej m.in. na temat uzależnień, np. od leków czy alkoholu, używek, ale też nt. problematyki depresji, zaburzeń psychicznych u osób starszych. Prof. Car podkreślała, że wiedza ma być pomocna, by "człowiek, który staje przed obliczem upływu lat" mógł sobie z tym poradzić w strefie psychicznej. "To jest nasze podstawowe założenie" - wyjaśniła prof. Car.

Uniwersytet Medyczny przypomina, że uczestnicy zajęć na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrii wcześniej brali udział w zajęciach na Uniwersytecie Zdrowego Seniora. To drugi projekt edukacyjny dla seniorów, który od lat organizuje uczelnia.

Wspólnie z UMB, Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej organizują stowarzyszenie "Pro Salute" i Urząd Miejski w Białymstoku.

Opublikowano: 2020-02-19

Źródło: PAP - Nauka w Polsce


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz