Gorące wiadomości

Rekordowa liczba samobójstw, masowa emigracja oraz ujemny przyrost naturalny w Polsce

Bieda, niskie zarobki czy brak perspektyw na lepsze jutro - to główne przyczyny, dla których ludzie w Polsce popełniają samobójstwa, decydują się na zarobkową emigrację czy odmawiają sobie posiadania dzieci.

Według oficjalnych danych w 2014 roku życie odebrało sobie 6165 osób, a samobójstwo stało się siódmą w kolejności przyczyną zgonów w Polsce. To rekordowy wynik od 1999 r., czyli od momentu, kiedy dane te są upubliczniane przez policję. Ponadto ubiegły rok był także rekordowym pod względem liczby osób, które zaginęły bez wieści. Według danych policji odnotowano 20 845 zaginięć. Co ciekawe liczba osób zaginionych zaczęła lawinowo rosnąć około 2010 roku. To jednak nie koniec fatalnych statystyk.

Z najnowszych danych GUS na temat populacji wynika, że na pod koniec 2014 r. pobity został emigracyjny rekord: poza krajem przebywało na stałe 2 mln 320 tys. Polaków! To o 124 tys. osób więcej niż na koniec 2013 r. Co gorsze - w ciągu pierwszego półrocza br. przewaga zgonów nad urodzinami sięgnęła 13 tys., a to oznacza największy od czasu zakończenia II wojny światowej ujemny przyrost naturalny!

Opublikowano: 2015-10-20

Źródło: niewygodne.info.pl


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz