Gorące wiadomości

Bezpłatne wykłady i warsztaty poświęcone emocjom w Poznaniu

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Uniwersytet SWPS organizuje cykl spotkań poświęconych emocjom. Start 3 października 2015 r. w siedzibie Uczelni w Poznaniu, przy ul. Kutrzeby 10. Wstęp wolny.

Psychologowie Uniwersytetu SWPS odpowiedzą podczas wykładów na pytania, które codziennie dręczą każdego z nas. Istotę smutku przedstawi Anna Cwojdzińska, a o tym, czy zbyt duża ilość szczęścia może być dla nas niebezpieczna opowie Hubert Czupała. Jedną z najbardziej podstawowych emocji jaką jest strach scharakteryzuje prof. Szymon Draheim, a nad pozytywnymi efektami złości zastanowi się dr Agieszka Mościcka-Teske. O tym jak dać się zaskoczyć i zabrać swoje emocje w podróż opowie Bartosz Kleszcz.

Czy zdajemy sobie sprawę, że od tego, czy potrafimy odczuwać emocje, zależą nasze zdrowie i życie? Po co są nam potrzebne emocje? Czy wiemy, jak je rozpoznać, jak je odczuwać? Jak rozmawiać z dziećmi o złości i radości? Na te pytania będziemy odpowiadać podczas wykładów i warsztatów, które będą się odbywać przez cały październik na Uniwersytecie SWPS.

Podczas warsztatów zorganizowanych w ramach Strefy Rodzica oraz Strefy Psyche psycholodzy i trenerzy pokażą m.in jak radzić sobie z dziecięcymi lękami, wybuchami złości i reagować na hejt w internecie. Wiele przydatnych informacji czeka również na małych sportowców. Dowiedzą się, jak trenując, ćwiczyć także własne emocje, a ich rodzice poznają drogę do wychowania mistrza.

Organizatorami wykładów i warsztatów są: Koło Naukowe Psychoterapii i Treningu, Koło Naukowe Psychologii Klinicznej oraz Koło Naukowe Mindfulness "Tu i Teraz".

Więcej informacji na temat wykładów, prelegentów i zapisów znaleźć można na stronie wydarzenia.

Opublikowano: 2015-09-29

Źródło: SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz