Gorące wiadomości

"Strefa Rodzica" w Sanoku już na półmetku

Na oddziale pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Sanoku trwa realizacja "Strefy Rodzica. Budimex Dzieciom", dzięki której zostanie stworzona nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci.

Wielkimi krokami zbliża się finał kolejnej edycji programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom", którego celem jest stworzenie w szpitalach komfortowych warunków do przebywania rodziców chorych dzieci ze swoimi pociechami, a tym samym poprawa samopoczucia małych pacjentów i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia. Po Lublinie, Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Gdańsku i Krakowie program trafił do Specjalistycznego Szpitala w Sanoku.

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców. W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią liczbę łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi.

Obecnie na oddziale pediatrii, w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku, prace remontowe idą pełną parą. Powstaje tam świetlica z jadalnią dla dzieci oraz zaplecze socjalne dla rodziców. Dodatkowo planowany jest zakup pełnego wyposażenia remontowanych pomieszczeń ? funkcjonalnych mebli, składanych łóżek do spania oraz kolorowych zabawek i gier dla najmłodszych.

Otwarcie Strefy w Sanoku zaplanowane jest na 26 maja br. Wszystko odbędzie się na koszt firmy Budimex, a materiały użyte do wykończenia wnętrz będą odpowiednio dopasowane do warunków szpitalnych. Sanok nie jest ostatnim miastem, w którym powstanie "Strefa Rodzica". Jeszcze w tym roku powstaną kolejne takie miejsca we Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie.

Stworzenie rodzicom chorych dzieci bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu społecznego "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" realizowanego przez Budimex SA.

Opublikowano: 2015-05-22

Źródło: Strefa Rodzica, Budimex Dzieciom


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz