Gorące wiadomości

IV edycja Przeglądu Filmów Psychologicznych "Wgląd" w Krakowie

Czy Sherlock Holmes był psychopatą? Z jakich seriali można uczyć się neuropsychologii? Na jakie zaburzenia cierpiał Donnie Darko i co mogło być ich przyczyną? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy IV edycji Przeglądu Filmów Psychologicznych "Wgląd", który odbędzie się w dniach 22-24 maja na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w Krakowie.

Tegorocznym tematem przewodnim jest "Wgląd w zaburzenia".

Przegląd Filmów Psychologicznych "Wgląd" to cykliczny projekt organizowany w ramach Koła Nauk Psychologicznych "Pragma", działającego przy Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a po raz pierwszy w tym roku - przez członków projektu Psychoteka Człowieka działających z ramienia Koła.

Celem przeglądu jest popularyzowanie psychologii, ukazując jej naukowy charakter. Poprzez projekcje filmów poruszających zagadnienia związane z psychologią, "Wgląd" ma za zadanie odmitologizować potoczne myślenie o specjalistach tej dziedziny oraz o dziedzinie jako takiej. Co więcej, stwarza możliwość nabycia umiejętności odnajdywania wątków psychologicznych w sytuacjach kształtujących życie codzienne i - tym samym - pełniejsze zrozumienie motywów zachowań zarówno swoich, jak i innych ludzi.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć produkcje niezależne, pozyskane we współpracy z Festiwalem Nowe Horyzonty, oraz wysłuchać związanych z poszczególnymi filmami prelekcji, prowadzonych przez specjalistów danej dziedziny. Co więcej, po każdorazowej projekcji przewidziany jest czas na dyskusję moderowaną przez filmoznawców. Nad wspólnym wyciąganiem jak najtrafniejszych wniosków dotyczących rodzajów zaburzenia, objawów oraz jego przyczyn - w przypadkach ukazanych na filmowych przykładach - czuwać będą psychologowie, aktywnie uczestniczący w dyskusji.

Oprócz tego w ramach "Wglądu" w sobotę 23 maja uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się, m.in. jak uporać się ze stresem poprzez wizualizację. Prowadzący szkolenia odpowiedzą, dlaczego od Batmana ciekawsi są jego oponenci , w jaki sposób komunikować się bez przemocy, a nawet... jakie ciekawe właściwości ma zapach cytrusów.

Udział w Przeglądzie jest całkowicie darmowy. Dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnym fanpagu "Wglądu" na portalu Facebook: https://www.facebook.com/pfp.wglad?fref=ts oraz na stronie internetowej: http://wglad.wzks.uj.edu.pl/. Na powyższych stronach niebawem pojawią się informacje o zapisach, zatem organizatorzy zapraszają do śledzenia nowości.

Opublikowano: 2015-05-15

Źródło: Przegląd Filmów Psychologicznych "Wgląd"


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz