Gorące wiadomości

Jak radzić sobie ze stresem? Jak się uczyć? Bezpłatne warsztaty w Poznaniu

Każdy kto odczuwa stres, chciałby go kontrolować tak, aby stał się sprzymierzeńcem w trudnych sytuacjach. Każdy kto się uczy, chciałby robić to szybciej i efektywniej. Natomiast wszyscy, sportowcy, chcieliby koncentrować się jeszcze bardziej, by móc osiągać lepsze wyniki sportowe. Wiedzę jak to osiągnąć przekażą specjaliści podczas Dnia z Psychologią, który odbędzie się 17 marca w SWPS Poznań przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w godz. 10.00 - 12.00. Wstęp wolny.

Uczestnicy warsztatu prowadzonego przez dr Mateusza Zatorskiego, psychologa SWPS Poznań poznają praktyczne umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie ze stresem. Nauczą się również podstawowych zasad definiowania przyczyn i zarządzania stresem.

Świadomość swoich zalet może być niezwykle potrzebna w różnych sytuacjach życiowych i może pomóc lepiej poznać samego siebie. O tym, jak je rozpoznawać, rozwijać i jak z nich korzystać opowie podczas spotkania dr Mirosław Leopold, psycholog rozwojowy SWPS.

Psycholog sportowy, Marcin Kochanowski w trakcie swojego warsztatu wyjaśni, czym jest psychologia sportu, jak budować koncentracje i pewność siebie u zawodnika. Obali też mity i legendy krążące wśród fanów sportu. Praktyczne ćwiczenia i gry wyposażą uczestników w wiedzę na temat budowania zespołu.

Dobra umiejętność zapamiętywania jest podstawą efektywnego procesu uczenia się. Aby usprawnić działanie pamięci przede wszystkim należy poznać najważniejsze informacje na temat jej mechanizmów i następnie wykorzystać w trakcie nauki. Taką możliwość będą mieli uczestnicy warsztatu dr Anny Ziółkowskiej, psychologa SWPS Poznań, która opowie o zasadach wspomagania pamięci i ćwiczeniach usprawniających proces uczenia się.

Jakie czynniki mają wpływ na nasze podejście do seksu i postrzeganie siebie jako istoty seksualnej? Jakie funkcje powinno spełniać zachowanie seksualne człowieka? O podstawach seksuologii, czynnikach emocjonalnych, biologicznych, kulturowych i wzajemnym ich wpływie opowie podczas spotkania Izabela Jąderek, psycholog i seksuolog SWPS.

Umiejętność odpowiedniego relaksowania się to bardzo ważny aspekt życia człowieka. Odpowiednie techniki relaksacyjne pozwalają lepiej reagować na stres, zmniejszają ryzyko rozwinięcia się jego negatywnych konsekwencji, ale także pomagają skupić się podczas egzaminu. Należą do nich np.: pogłębione oddychanie, wizualizacja, trening autogenny Schultza czy trening Jacobsona. W trakcie spotkania dr Agnieszka Mościcka-Teske, psycholog SWPS Poznań zapozna wszystkich zainteresowanych z kilkoma technikami i z ich korzystnym wpływem na organizm.

Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle od godz. 10.30 do 12.00. Organizatorzy proszą o zapis na jedno wydarzenie. Aby wziąć udział w Dniu z Psychologią SWPS należy wypełnić formularz na stronie www.swps.pl/poznan w zakładce aktualności.

Opublikowano: 2015-03-13

Źródło: CP SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz