Gorące wiadomości

O pożądaniu w Strefie Psyche - bezpłatne warsztaty i wykłady we Wrocławiu

O nasyconych erotyką przekazach medialnych, wiedzy naukowej na temat seksualności i granicach między normą a odchyleniem patologicznym - o tym porozmawiają eksperci podczas debaty, wykładów i warsztatów w ramach projektu Strefa Psyche. Spotkania odbędą się w dniach 13-27 marca w SWPS Wrocław przy ul. Ostrowskiego 30b. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Już w piątek, 13 marca podczas warsztatów, które poprowadzi dr Robert Kowalczyk uczestnicy porozmawiają o kryteriach zasadności interwencji w seksuologii.

Z kolei w sobotę, 14 marca odbędzie się dyskusja "Między pożądaniem a antypożądaniem - o seksualności kobiet i mężczyzn", w której udział wezmą: dr Katarzyna Waszyńska, dr Agata Loewe, dr Robert Kowalczyk oraz mgr Michał Pozdał. Podczas dyskusji poświęconej współczesnej seksualności kobiet i mężczyzn paneliści będą rozmawiać o aktualnych tendencjach w kwestii wzajemnego przyciągania i odpychania, dzięki którym ludzie albo łączą się w związki albo intuicyjnie omijają szerokim łukiem. - Będziemy dyskutować o tym, jak poradzić sobie z zanikającym pożądaniem w wieloletnim związku oraz jakie są sposoby wskrzeszania namiętności. Opowiemy także o roli serwisów randkowych jako narzędzia poszukiwań partnera - zapowiadają organizatorzy.

Ostatnimi spotkaniami w ramach Strefy Psyche we Wrocławiu będą warsztat i wykład. Pierwszy poprowadzony przez Katarzynę Pachniewską 26 marca będzie dotyczył tabu w seksuologii. Natomiast wykład dr Remigiusza Tritta 27 marca poświęcony będzie osobom nieheteroseksualnym w świetle najnowszej wiedzy naukowej.

Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny, jednak na warsztatach liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie www.swps.pl/strefa-psyche.

Harmonogram:

  • 13 marca godz. 17.00 - warsztat, dr Robert Kowalczyk
  • 14 marca godz. 11.30 - dyskusja "Między pożądaniem a antypożądaniem - o seksualności kobiet i mężczyzn"
  • 26 marca godz. 17.00 - warsztat, Katarzyna Pachniewska
  • 27 marca godz. 17.00 - wykład, dr Remigiusz Tritt


Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Opublikowano: 2015-03-10

Źródło: Centrum Prasowe SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz