Gorące wiadomości

Jak słuchać, aby usłyszeć? Dzień Życzliwości we Wrocławiu

Umiejętność słuchania jest podstawą komunikacji z innymi ludźmi. Podczas spotkania w piątek, 21 listopada o godz. 17.00 w Empik Renoma przy ul. Świdnickiej 40, Karolina Zarychta, psycholog SWPS Wrocław opowie o podstawowych technikach aktywnego słuchania i rozumienia innych. Wstęp wolny.

Podczas spotkania omówione zostaną takie zagadnienia jak zadawanie pytań, parafrazy, podsumowania i wiele innych. Karolina Zarychta, psycholog SWPS Wrocław i psychoterapeuta zaprezentuje również przydatne metody dialogu motywującego. Uczestnicy spotkania będą mogli wypróbować poznane techniki podczas rozmów z innymi uczestnikami.

- "Aktywne słuchanie to umiejętność, którą posiąść może każdy z nas. Pozwala nie tylko usłyszeć rozmówcę, ale także daje mu odczuć, że jest słuchany. Dzięki temu łatwiej zrozumieć drugiego człowieka, skupić się na nim, na tym co mówi i czego potrzebuje. Dzień Życzliwości jest dobrą okazją do ćwiczenia takiej formy otwarcia się na innych" - mówi Karolina Zarychta, psycholog SWPS Wrocław.

Karolina Zarychta jest psychologiem o specjalności klinicznej i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. na oddziałach szpitalnych, w organizacjach pozarządowych i prywatnych firmach. Obecnie prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną, jest również nauczycielem akademickim.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematami dotyczącymi komunikacji, psychologii i motywacji.

Wydarzenie jest częścią programu Dnia Życzliwości organizowanego przez Biuro Promocji Urzędu Miejskiego Wrocławia obchodzonego we Wrocławiu 21 listopada, którego celem jest promocja życzliwości, kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wśród młodzieży, zachęcanie do czynienia dobra na co dzień, a także budowanie wizerunku Wrocławia jako miasta ludzi życzliwych.

Opublikowano: 2014-11-15

Źródło: CP SWPS


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy