Gorące wiadomości

"Kto mnie zechce z dzieckiem?" - Samotna mama, samotny tata i ich szanse na znalezienie partnera

Gdzie samotne matki i samotni ojcowie mają szansę znaleźć partnera? Czy samotni rodzice szukają nowej miłości? Czy chcą mieć dzieci w kolejnych związkach? Jakie szanse na rynku singli mają samotne matki? Czy samotni ojcowie są sexy?

Największe polskie internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przygotowało Raport o samotnych rodzicach poszukujących miłości przez internet.

Co druga singielka szukająca partnera w sieci jest matką. Co trzeci singiel korzystający z internetu w poszukiwaniu partnerki jest już ojcem. Dla osób pracujących i wychowujących samotnie dzieci internet jest wygodnym i często jedynym miejscem, gdzie zawierają nowe znajomości. Dzięki możliwościom jaki daje sieć, samotna matka nie musi szukać zastępczej opieki dla dzieci i poszukiwać partnera w miejscach dla dorosłych. W internecie, poza portalami randkowymi i biurami matrymonialnymi, działają także strony, które pomagają singlom zorganizować wolny czas przez wspólne wyjazdy, wyjścia czy kursy. Często są to eventy właśnie dla samotnych rodziców, gdzie każdy może przyjść z pociechą.

Kobiety singielki, które szukają partnera przez internet są w pełni świadome swoich macierzyńskich planów. Aż 47% kobiet poszukuje partnera, z którym będzie mogło mieć dzieci, 42% jest w tej kwestii niezdecydowana i uzależnia decyzję o dzieciach od nowego partnera. 11% singielek w wieku 20-45 lat definitywnie nie chce mieć już dzieci. Panowie są bardziej przyjaźni planom rodzinnym. Tylko 6% panów zdecydowanie nie chce mieć dzieci z nową partnerką, a aż 46% panów planuje posiadanie dzieci w kolejnym związku. Prawie połowa panów (47%) jest niezdecydowanych i uzależnia decyzję o dziecku od celów i potrzeb swojej przyszłej partnerki.

Samotni rodzice randkując przez internet nie porzucają planów rozszerzania rodziny. Wręcz przeciwnie. Aż 24% samotnych ojców i 23% samotnych matek planuje kolejne dziecko w nowym związku. Znamienne jest, że wraz z doświadczeniem rodzicielstwa zwiększa się część rodziców, którzy dalsze plany poszerzania rodziny uzależniają od nastawienia przyszłego partnera do tej kwestii. Aż 63% ojców i 56% matek pozostawia tę decyzję do dyskusji z nowym partnerem/ partnerką.

Dane z MyDwoje.pl odbiegają zapewne w części od przekroju wszystkich singli z serwisów randkowych. Jako portal matrymonialny serwis przyciąga szczególnie rodziców informując potencjalnych partnerów o stanie posiadania dzieci, ich dalszych planach rozwoju rodziny oraz ułatwia ograniczenie poszukiwań tylko do osób akceptujących partnera z dzieckiem.

W raporcie serwis MyDwoje.pl wykorzystał dane 53 tys. kobiet w wieku 20-45 lat oraz 63 tys. mężczyzn w wieku 20-55 lat.

Opublikowano: 2014-09-09

Źródło: MyDwoje.pl


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz