Gorące wiadomości

Gdy jedzenie staje się wyzwaniem, czyli walka z zaburzeniami odżywiania na Polach Marsowych we Wrocławiu

Dlaczego niektórzy potrafią odchudzać się z głową a inni popadają w obsesję? Dlaczego ktoś, ważąc niecałe 30 kilo, zjada dziennie 100 kalorii albo spożywa 100 razy tyle, po czym wszystko zwraca?

Czy wiesz, że 10% dziewcząt oraz kobiet i około 6% chłopców i mężczyzn zmaga się z chorobami takimi jak anoreksja czy bulimia? Czy wiesz, że śmiertelność anoreksji bez leczenia wynosi około 20%?

Powyższe pytania dotyczą zaburzeń odżywiania. Fundacja Przyjaciół Dobrych Inicjatyw, której celem jest ochrona zdrowia poprzez organizację życia kulturalnego, chce w tym roku zmienić postrzeganie tychże chorób. Swój cel zamierza osiągnąć poprzez stworzenie wydarzenia społeczno - kulturalnego o nazwie "Gdy jedzenie staje się wyzwaniem". Event odbędzie się 23. sierpnia na Polach Marsowych we Wrocławiu, a wstęp będzie wolny.

Fundacja pragnie przybliżyć prawdziwy obraz zaburzeń odżywiania, ukazać jak wielopłaszczyznowe i skomplikowane są to choroby, gdzie jedzenie wcale nie jest istotą zaburzenia, a jedynie jego objawem. W Polsce nie odbyła się dotychczas żadna kampania społeczna nt. zaburzeń odżywiania. "Gdy jedzenie staje się wyzwaniem" będzie pierwszą aktywną kampanią społeczną poruszającą to trudne zagadnienie.

Fundacja przewiduje kilkanaście projektów kulturalnych ukazujących, na czym polegają i jak wyglądają choroby takie jak anoreksja czy bulimia, m.in pierwszą w kraju wystawę ukazującą sylwetki kobiet, które po wielu latach choroby dziś mogą powiedzieć "wygrałam". Do tego dochodzi też panel dyskusyjny z udziałem psychologa, a także osób, które na własnej skórze doświadczały zaburzeń odżywiania. Na Polach Marsowych będą miały miejsce też wykłady psychologów, dietetyka, instruktora jogi, oraz warsztaty budujące samoświadomość ciała i własnego "ja".

Wydarzenie pod nazwą "Gdy jedzenie staje się wyzwaniem" odbędzie się 23. sierpnia na Polach Marsowych we Wrocławiu. Wstęp wolny, w godzinach 11:00-16:30.

Opublikowano: 2014-06-28

Źródło: Fundacja Przyjaciół Dobrych Inicjatyw


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz