Gorące wiadomości

Psychoterapia pozytywna w ujęciu transkulturowym - zaproszenie na wykład w SWPS w Warszawie

Jak wywoływać pozytywne emocje w trakcie terapii? Jak kształtować osobowość człowieka czerpiąc z dorobku kultur Wschodu i Zachodu? O psychologii pozytywnej i jej roli w psychoterapii w ujęciu transkulturowym opowie podczas wykładu dr n. med. Arno Remmers z Akademii Psychoterapii w Wiesbaden. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia, w godz. 13.00-16.00 w siedzibie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Psychoterapia pozytywna jest młodym nurtem w psychologii. Odwołuje się ona do koncepcji humanistycznej i transkulturowej człowieka oraz teorii konfliktów. W ujęciu psychologii pozytywnej, psychoterapia jest formą pomocy w zaburzeniach emocjonalnych i zachowaniu jednostki, mającą na celu wzmacnianie jej silnych stron.

W ramach wykładu dr Arno Remmers wyjaśni podstawowe zagadnienia związane z psychoterapią pozytywną w ujęciu transkulturowym. Uczestnicy będą mogli poznać i zrozumieć objawy psychiczne i psychosomatyczne zaburzeń w ujęciu transkulturowym. Dowiedzą się o roli potencjału rozwojowego i zasobów pacjenta w procesie psychoterapii. Ponadto, zostaną przybliżone zagadnienia związane z teorią konfliktu wewnętrznego i interpersonalnego wraz ze sposobami ich diagnozowania i strategiami rozwiązywania. Poruszony zostanie także praktyczny aspekt terapii, w tym poszczególne etapy konsultacji psychoterapeutycznej.

Dr n. med. Arno Remmers, wykładowca Akademii Psychoterapii w Wiesbaden jest członkiem Zarządu Głównego oraz członkiem założycielem Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej. Współautor książki "Psychoterapia pozytywna ? umiejętności w miejsce problemów".

Organizatorami wydarzenia są SWPS, Wrocławski Instytut Psychoterapii przy współpracy z Akademią Psychoterapii w Wiesbaden (Niemcy) oraz Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii.

Wykład będzie tłumaczony na język polski. Wstęp wolny.

Opublikowano: 2014-01-16

Źródło: CP SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz