Gorące wiadomości

"Zwrotnik Raka" - kampania społeczna promująca psychoonkologię w Poznaniu

Warsztaty, spotkania, koncert, Miasteczko Zdrowotne oraz Jaskinia Zdrowia - to tylko część propozycji organizowanych w ramach kampanii społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej i psychoonkologii - "Zwrotnika Raka". Wydarzenie organizowane przez Akademię Walki z Rakiem odbędzie się od 26 do 28 października 2012r. w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz w Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu (przy ul. Kutrzeby 10).

"Nieprawda, że nasze życie musi toczyć się po z góry ustalonym torze. Sami możemy wpływać na to, w jakim kierunku podążamy, nawet wówczas gdy dopada nas słabszy moment. Od czego są zwrotnice!" - tym przesłaniem kierowali się twórcy "Zwrotnika Raka". To wydarzenie, podczas którego organizatorzy chcą przekonać każdego, że życie jest piękne, że warto je celebrować w każdym jego aspekcie i w każdej jego chwili. Przekonać wszystkich, że warto żyć. Poprzez ciekawe warsztaty i spotkania ze specjalistami pragniemy zwiększyć społeczną świadomość na profilaktykę nowotworową. Chcemy uczyć, rozwijać i bawić! Wszystko po to, aby afirmować życie i pokazywać jak żyć zdrowo.

Podczas wydarzenia w Miasteczku Zdrowotnym będzie możliwość przeprowadzenia darmowych badań profilaktycznych i konsultacji specjalistów, m.in. zbadania znamion skóry, badania poziomu tkanki tłuszczowej i CO2 wydychanego powietrza, instruktażu samobadania piersi, konsultacji onkonogenetyka i podologa. Znajdzie się również miejsce na poznanie racjonalnej diety w Jaskini Zdrowia, w której odbywać się będzie prezentacja dobrych produktów dietetycznych oraz darmowe indywidualne konsultacje dietetyczne. Swoje działania i programy zaprezentują także organizacje pozarządowe i instytucje z obszaru promocji zdrowia. Nie zabraknie też czegoś dla najmłodszych, stworzona będzie Strefa dla Dzieci gdzie oprócz zabaw i malowania twarzy maluchy zostaną zapoznane z zasadami zdrowego żywienia.

Udział w warsztatach psychologicznych oraz koncercie w ramach Zwrotnika Raka jest bezpłatny. Konieczne są telefoniczne zapisy na warsztaty tel. 61 8 20 27 46, kom.502994497. Więcej informacji na http://www.awzr.pl/ lub http://www.facebook.com/ZwrotnikRaka.

Opublikowano: 2012-10-20

Źródło: AwZR


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz