Gorące wiadomości

Otyłe dzieci mają gorsze wyniki w nauce

Dzieci, które cierpią z powodu nadwagi lub otyłości mogą osiągać gorsze wyniki w nauce. Jak wynika z najnowszych badań, otyłe dzieci, w porównaniu ze swoimi rówieśnikami o prawidłowej masie ciała, są szczególnie gorsze w matematyce.

Chociaż badania nie pokazują bezpośredniego związku pomiędzy nadwagą lub otyłością i wynikami w nauce, naukowcy ustalili, że otyłe dzieci osiągają gorsze wyniki w testach matematycznych.

- "Te dzieci nie są mniej inteligentne, ale ich skuteczności jest gorsza" - powiedziała autorka badań Gable Sara, z University of Missouri w Kolumbii. Gable podejrzewa, że problemy interpersonalne, mogą być jedną z przyczyn kłopotów z nauką matematyki. - "Wiemy, że dzieci, które mają złe relacje z rówieśnikami nie radzą sobie tak dobrze w szkole. Przyczyną tych złych relacji jest m.in. nadwaga" - dodaje.

Nancy Copperman, dyrektor publicznych inicjatyw zdrowotnych w nowojorskim North Shore-Lij Health System, powiedziała, że badania wykazały konieczność znaczonego zapobiegania otyłości u dzieci.

- "Otyłość to nie tylko problem kosmetyczny" - podkreśla - "Ma ona również swoje konsekwencje zarówno w sferze zdrowotnej, ale również przekłada się na późniejszy status i poziom zadowolenia dzieci w dorosłym życiu" - dodaje.

Opublikowano: 2012-06-22

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz