Gorące wiadomości

Jak sex-design wpływa na nasze myślenie, emocje, tożsamość?

Co robi nam sex-design? Szokuje, podnieca, bawi? A może oburza i zawstydza? Czy ktoś może sobie wyobrazić miasto, w którym co jakiś czas nie pojawi się billboard z atrakcyjnymi roznegliżowanymi postaciami, w zachęcających pozach, reklamującymi... cokolwiek? Seks dawno już przestał być sferą ukrywaną, "zacisze alkowy" jest dlatego zaciszne, że "cały ten zgiełk" wyprowadziliśmy daleko poza alkowę. Wokół nas coraz więcej gadżetów, przedmiotów, wzmianek i aluzji nawiązujących do seksu, zabaw seksualnych, podróży w nieznane - choć tak dobrze nam znane - miejsca. A przecież to nic nowego. Nawiązania do seksualności mają swoje bardzo ważne miejsce w literaturze i sztuce.

Z chwilą, gdy seks stał się naszym naturalnym, codziennym towarzyszem na ulicy, w sklepie, w kinie w naturalny sposób zrodził się sex-design. Przedmioty i kształty związane z seksualnością, umieszczane są w naszym otoczeniu już nie przypadkowo, ale celowo - z rozmysłem. Jako dekoracja, ale też jako komunikat, środek wyrazu, nośnik informacyjny, dzięki któremu umieszczający chce coś przekazać, pokazać, wskazać. Podczas spotkania z dr Magdaleną Łużniak-Piechą, psychologiem, specjalistą w dziedzinie psychologii międzykulturowej i seksuologiem, uczestnicy porozmawiają o tym, jak wpływa na nas sex-design? Czy naprawdę wstydzimy się sex-gadżetów, czy raczej powodem do wstydu byłoby to, że ktoś się wstydzi?

Collegium Civitas i pub "Klaps" zapraszają na wykład dr Magdaleny Łużniak-Piechy (psycholog i seksuolog, Collegium Civitas) "Sex-design. Uwarunkowania psychologiczne i socjologiczne". Wykład odbędzie się 27 maja (niedziela), godz. 15.00-17.30, lokalizacja: pub "Klaps", Warszawa, ul. Nowy Świat 22/28 pawilon 12-12a (dawne pawilony na tyłach Nowego Światu). Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy przesyłać do 23 maja na adres: marta.okon@collegium.edu.pl.

Opublikowano: 2012-05-19

Źródło: Collegium Civitas


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz