Gorące wiadomości

Trwa kampania podnosząca świadomość społeczną na temat raka piersi

W październiku - miesiącu walki z rakiem - krakowski oddział popularnej na świecie sieci kawiarń Hard Rock Cafe po raz kolejny organizuje Pinktober - kampanię podnoszącą świadomość społeczną na temat raka piersi oraz wspierającą finansowo wybraną organizację pozarządową działającą na rzecz osób chorych na nowotwory. Tej jesieni częściowy dochód ze sprzedaży specjalnych, różowych drinków oraz wybranych produktów z Rock Shop zostanie przekazany Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN, Organizacji Pożytku Publicznego, która od 12 lat niesie wielospecjalistyczną pomoc chorym na raka i ich bliskim.

Hard Rock Cafe, poprzez organizowaną w Krakowie kampanię Pinktober, oraz Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN, organizacja pozarządowa pomagająca chorym na nowotwory i ich bliskim, przypominają aby zatroszczyć się o własne zdrowie. Aktualnie na podstawie posiadanej wiedzy i możliwości medycyny w wypadku około 1/3 nowotworów możemy zapobiec zachorowaniu na nie, 1/3 nowotworów (jeśli wcześnie je wykryjemy) można wyleczyć, a w 1/3 przypadków można polepszyć standard życia pacjentów z rakiem.

Rak piersi potrafi rozwijać się przez wiele lat, nie wykazując żadnych objawów. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne. Mammografia pozwala wykryć raka piersi na rok wcześniej zanim będzie on badany klinicznie a nowotwór wcześnie wykryty można wyleczyć. Tak więc samobadanie piersi, USG oraz mammografia powinny zostać wpisane do grafiku obowiązkowych badań każdej kobiety.
Na pytanie jak żyć, by żyć zdrowo i nie zachorować na raka znajdujemy podpowiedź w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem - publikacji opracowanej przez europejskich ekspertów z dziedziny onkologii. Kodeks ten zawiera 11 rekomendacji, których stosowanie może prowadzić do zmniejszenia zachorowalności oraz umieralności z powodu chorób nowotworowych. Każdy z nas ma wolny wybór ale pamiętajmy, że prowadząc zdrowszy styl życia, można na wiele sposobów poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu zgonom z powodu nowotworów złośliwych: www.kodekswalkizrakiem.pl

Finał kampanii Pinktober zaplanowany jest na sobotę 29 października 2011 o godz. 17.00 na Rynku Głównym w Krakowie, a już dziś wystarczy odwiedzić Hard Rock Cafe mieszczącą się przy Placu Mariackim i przyłączyć się do akcji, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia UNICORN.

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN powstało w Krakowie w 1999 roku z misją pomagania osobom chorym na nowotwory oraz ich bliskim. W maju 2009 roku, w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Kopernika 19E, zostało uruchomione Centrum Psychoonkologii, oferujące wszechstronną, specjalistyczną pomoc obejmującą m.in.: regularne, indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapię grupową, treningi umiejętności psychologicznych, konsultacje ze specjalistami (onkologiem, dietetykiem, doradcą zawodowym), zajęcia rehabilitacyjne i relaksacyjne. UNICORN organizuje również wielospecjalistyczne warsztaty dla chorych i ich bliskich z całej Polski W kręgu zainteresowania Stowarzyszenia leży też praca z personelem medycznym. Ponadto poprzez prowadzone kampanie społeczne UNICORN buduje nowe postawy wobec choroby i chorych ludzi, aby słowo "rak" nie kojarzyło się z wyrokiem i wycofaniem z wszelkiej społecznej aktywności.

Opublikowano: 2011-10-25

Źródło: Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz