Gorące wiadomości

Dlaczego polscy single żyją solo? Kolejny wykład o singlach w Collegium Civitas

Collegium Civitas zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Singlizm jako nowy styl życia w ponowoczesnym świecie". Uczestnicy spotkania będą zastanawiać się dlaczego single nie mają stałego partnera oraz jakie są typy singli w Polsce. Organizatorzy zapraszają na wykład: "Typologia wielkomiejskich singli w Polsce - przyczyny braku partnera", 13 maja 2011 r., godz.16.00, Collegium Civitas (s. 1222), XII piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny.

Poszukiwanie idealnej drugiej połowy, zbyt wygórowane oczekiwania, pracoholizm czy wzorzec nieszczęśliwego małżeństwa rodziców. Istnieją różne powody, dla których niektórzy Polacy decydują się na życie w pojedynkę. W trakcie najbliższego wykładu dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) przedstawi różne determinanty zjawiska singlizmu w Polsce. Poznamy także typy polskich singli: szczęśliwych, bezkompromisowych, oswojonych, zranionych i romantyków.

Organizatorzy zapraszają studentów i doktorantów, pracowników naukowych i badawczych oraz wszystkich, którzy są zainteresowani singlizmem. Ze szczegółowym harmonogramem wykładów można zapoznać się na stronie: http://www.civitas.edu.pl/singlizm_seminarium.

Opublikowano: 2011-05-12

Źródło: Collegium Civitas


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz