Nowości wydawnicze

Zespół stresu postpandemicznego. O zdrowiu psychicznym Polaków w obliczu pandemii Zespół

Rafał Ohme i Jakub B. Bączek

Wydawnictwo JBB, Warszawa 2022.

W książce "Zespół stresu postpandemicznego" napisanej wspólnie przez Profesora Rafała Ohme oraz Jakuba B. Bączka, autorzy zastanawiają się wspólnie, jakie są i jakie będą jeszcze skutki pandemii - zarówno z punktu widzenia neuronauki, jak i treningu mentalnego. Co więcej, podają szereg rozwiązań i ćwiczeń, które pomogą Ci wejść w tak zwaną "nową normalność".

Obecnie funkcjonujemy nieco jakby w zawieszeniu pomiędzy starym i nowym. Przed pandemią i (oby już) po pandemii... Jaka jest więc ta przestrzeń pomiędzy? Co w niej dostrzegamy? Czy bardziej zagrożenie, czy raczej szansę? Jest to czas zjednoczenia obywateli czy przeciwnie - polaryzacji? O co się martwimy i czemu przypisujemy nowe znaczenia? O tym jest ta książka. Jest też o zespole stresu postpandemicznego (PPSD), którego niestety Autorzy się spodziewają - wiele badań i obserwacji wskazuje na to, że nasze mózgi nie najlepiej radzą sobie z tak szybkimi i stresogennymi zmianami, jakie pandemia nam przyniosła...

Rafał Ohme oraz Jakub B. Bączek stawiają więc pytania o zdrowie psychiczne (część 1 książki), o finanse (część 2), by wreszcie zastanowić się nad tematem szczęścia (część 3).

    Wypalenie, depresja, nowe uzależnienia. AI, praca zdalna, nowa ekonomia. Samotność, poczucie sensu, emocje. Te tematy poruszymy. Wierzymy, że tabele z ćwiczeniami, które przygotowaliśmy, zainspirują Cię do jeszcze lepszego zarządzania sobą w stresie, niepokoju czy frustracji. A że sport jest nam bardzo bliski, pozwól, że potraktujemy tę książkę trochę jak program szkoleniowy. Każdy jej rozdział będzie więc Twoim treningiem adaptacyjnym. A każda część - mikrocyklem, który ma wzmocnić Twoje umiejętności. W tej drodze przyda się oczywiście determinacja i konsekwencja, bo niektóre treningi będą trudniejsze niż inne, a część ćwiczeń może być wymagająca. Zachęcamy jednak, żeby nie odpuszczać. Ta książka jest starannie zaplanowana i tylko pełne zanurzenie w jej treści, gwarantuje pozytywne rezultaty. Jesteśmy podekscytowani wspólną podróżą, jaką z Tobą odbędziemy.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!