Nowości wydawnicze

Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny Tajemnice


Anne Ancelin Schützenberger

Wydawnictwo Virgo, Warszawa 2016.

Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody. Dzięki tej książce odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub ma wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek. Dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy wykonywanego zawodu. Nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne i zobaczysz co jest w rodzinie ukryte.

Autorka porusza fascynujący temat międzypokoleniowego przekazywania lęków, nierozwiązanych konfliktów, tajemnic, traum, ukrytej lojalności rodzinnej. Omawia powtarzanie się w rodzie przedwczesnych śmierci, przypadki dziedziczenia chorób, których nie można uznać za uwarunkowane genetycznie, powtarzanie się w rodzinie wypadków, oraz pojawianie się chorób i wypadków w określonych dniach w roku na przestrzeni kilku pokoleń, czy też utraty zdrowia lub życia, gdy potomkowie są w tym samym wieku, co przodek (syndrom rocznicy).

    "Wierność przodkom, nieświadoma, niewidoczna lub ukryta lojalność
    ma nad nami władzę: należy ją uwidocznić - uświadomić ją sobie,
    zrozumieć, co nas zobowiązuje i nami kieruje oraz, ewentualnie,
    przetransformować tę lojalność, aby móc w pełnej wolności żyć swoim życiem".

W książce znaleźć można zarówno omówienie najważniejszych koncepcji badaczy, którzy od czasów Freuda poruszali temat przekazu międzypokoleniowego, jak i omówienie przypadków z praktyki terapeutycznej autorki, oraz jej instrukcje jak konstruować geneosocjogram i na co należy zwracać uwagę pracując w psychoterapii z transgeneracyjnością.

Książka "Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny" to przewodnik dla psychoterapeutów i dla wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie.


Prof. Anne Ancelin Schützenberger - ur. w 1919 r. , profesor psychologii na uniwersytecie w Nicei i psychoterapeutka o międzynarodowej renomie, która wprowadziła do psychoterapii pracę z psychogenealogią i transgeneracyjnością. "Tajemnice przodków" to książka, która stała się bestsellerem we Francji i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!