Nowości wydawnicze

Tajemniczy świat kobiecego orgazmu Tajemniczy

Zygmunt Zdrojewicz (red.)

Wydawnictwo Continuo, Wrocław 2016.

Drugie, poprawione, uzupełnione i rozszerzone wydanie książki "Tajemniczy świat kobiecego orgazmu" to przyjemna i pożyteczna lektura. Przyjemna - ponieważ jest przystępnie i interesująco napisana, pożyteczna - ma bowiem bardzo wiele walorów poznawczych i praktycznych, np. do wykorzystania w kreowaniu optymalnej sztuki miłosnej.

Jedną z zalet książki jest jej erudycyjność. Autorzy opisują aspekty historyczne, fizjologiczne, psychologiczne i społeczne seksualności kobiet, opierając się również na najnowszych wynikach badań, mało znanych w polskim piśmiennictwie, np. dotyczących kopulin czy kontrowersyjnego punktu G. Dla wielu kobiet ważne okażą się informacje dotyczące seksualności w okresie ciąży i po porodzie, życia seksualnego w przebiegu różnych chorób, obyczajowości erotycznej w historii i w czasach współczesnych.

Dobrym pomysłem było włączenie do książki wyników badań dotyczących seksualności studentów i studentek.

Kolejną zaletą książki jest zatarcie granicy między pracą popularnonaukową a naukową, a to rzadkość w polskim piśmiennictwie seksuologicznym. Okazuje się, że można przekazać wyniki najnowszych badań naukowych w formie komunikatywnej i interesującej. Na uwagę zasługuje również omówienie zagadnień ocenianych jako kontrowersyjne i prowokujących dyskusje, np. marginalizacja funkcjonowania seksualnego kobiet, tabletki "po", antykoncepcja XXI wieku, używanie akcesoriów w życiu intymnym itp. W książce jest wiele innych ciekawostek wiążących się z obyczajowością inspirowaną światopoglądem. Dla czytelników obu płci interesujące są praktyczne rady, biologiczne uwarunkowania atrakcyjności i pożądania, rozważania dotyczące miłości i zazdrości.

    Oceniam książkę jako bardzo dobrze napisaną, interesującą, erudycyjną, mającą wiele walorów poznawczych i praktycznych. To książka dla wszystkich interesujących się życiem seksualnym.
    - z recenzji prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!