Nowości wydawnicze

O złości inaczej. Jak żyć pełnią życia i w zgodzie z własnymi uczuciami. ACT - terapia akceptacji i zaangażowania O


Georg H. Eifert, Matthew McKay, John P. Forsyth

AnWero, Gdańsk 2008.

Ta pokrzepiająca i pełna empatii książka została napisana dla ludzi, którzy od dawna zmagają się z problemem złości w swoim życiu i czują, że ta walka ich niszczy. Autorzy – znakomici terapeuci z wieloletnim, bogatym doświadczeniem klinicznym - opisują nowatorskie i niezwykle wnikliwe podejście do pracy nad tym trudnym uczuciem. Żywym i przystępnym językiem, omawiają bezowocne zmagania i próby kontrolowania złości, które podejmuje wielu z nas, proponując w zamian nowe metody pracy. Zachęcają, by nie tracić cennej życiowej energii na to, na co nie mamy wpływu – czyli na uczucia, tylko skierować ją na to, co możemy zmieniać – na nasze zachowania.

Poprzez liczne przykłady z codziennego życia, twórcze metafory, nowatorskie ćwiczenia, czytelnik ma okazję uczyć się i praktykować akceptację i wyrozumiałość dla siebie i innych nawet w najtrudniejszych momentach życia.

Ta książka jest o miłości i uwalnianiu się od zbędnego cierpienia, które niesie ze sobą agresywne wyrażanie złości – uczy nas, jak być otwartym i żyć w pełni przyjmując życie takim, jakim jest.

Georg H. Eifert – profesor oraz przewodniczący Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Chapman w Orange. Jest współautorem książki "Anirexia Workbook" i "Acceptance and Commitment Therapy for Anxiety Disorders".

Matthew McKay – profesor w Instytucie Wrighta w Berkley. Jest autorem i współautorem ponad dwudziestu pięciu książek, w tym znanych polskiemu czytelnikowi "Sztuka skutecznego porozumiewania się" oraz "Jak zwalczyć stres i osiągnąć pełen relaks".

John P. Forsyth – profesor nadzwyczajny, kieruje programem badawczym zajmującym się zaburzeniami lękowymi na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Albany oraz Uniwersytetu w Nowym Yorku. Jest współautorem "Acceptance and Commitment Therapy for Anxiety Disorders".
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!