Nowości wydawnicze

On ma depresję. Dlaczego mężczyzna, którego kochasz, staje się nie do zniesienia. On

David B. Wexler

AnWero, Gdańsk 2008.

Dlaczego On tak się zachowuje? Każdego dnia miliony kobiet zadają sobie to pytanie. Zastanawiają się, czy wybuchowość ich mężów i partnerów, tendencja do zamykania się w sobie i tajemnicze bóle somatyczne mogą być oznaką głębszego problemu? Czyżby popadał w depresję? - pytają. Jednak cały szkopuł w tym, jak rozpoznać depresję w męskim wydaniu - bo przecież nierzadko wcale nie wygląda ona, jak typowa depresja. Cierpiący na nią mężczyźni maskują chorobę pracoholizmem lub uciekają w uzależnienia. Niekiedy zamykają się w sobie i wycofują ze związku, często działają w myśl zasady: najlepszą obroną jest atak.

Jeżeli przypuszczasz, że mężczyzna, z którym się związałaś zmaga się z depresją, ten poradnik może ci pomóc w rozpoznaniu objawów. Wskaże, jak wspierać swojego partnera w walce z cierpieniem. Pokaże również, jak zatroszczyć się o siebie i nie dać się zniszczyć przez jego chorobę. Książka prezentuje szeroki wachlarz strategii, z których możesz korzystać, by skutecznie porozumiewać się partnerem, a także radzić sobie z fizycznymi objawami jego depresji, takimi jak bezsenność czy zaburzenie sprawności seksualnej. Pokazuje, jak możesz odbudować intymność w waszym związku. Znajdziesz w niej rady, które pomogą ci zrobić to co najlepsze dla ciebie, dla twojego partnera i dla waszego związku.

Dowiedz się, jak:
- rozróżnić typową i męską odmianę depresji,
- porozumiewać się z mężczyzną w depresji,
- pomoc mu wybrać najlepsze formy terapii psychologicznej i medycznej,
- negocjować kwestie seksualnej i emocjonalnej intymności,
- ustalić bezpieczne granice i zatroszczyć się o siebie.


David B. Wexler jest psychologiem klinicznym. Prowadzi prywatną praktykę w San Diego. Specjalizuje się w terapii par. Jest również dyrektorem Relationship Training Institute. Prowadzi szkolenia, ucząc swoich nowatorskich metod pracy nad pogłębianiem relacji oraz przeciwdziałaniem przemocy domowej i leczeniem jej skutków. Jest autorem książki When Good Men Behave Badly (Kiedy dobrzy mężczyźni źle się zachowują) oraz licznych artykułów publikowanych w Washington Post, O Magazine, Cosmopolitan, Redbook i Men´s Health. Zapraszany jest - jako konsultant lub ekspert w dziedzinie terapii par i rozwiązywania konfliktów w związku - do wielu programów telewizyjnych i radiowych.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!