Reklamy
Nowości wydawnicze - 2016
Przejdź do książek wydanych w roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004
Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone
Michał Zawadka
Wydawnictwo Mind&Dream, Warszawa 2016.
Okres dojrzewania, wiek młodzieńczy, czy jak ktoś woli wiosna życia to niesamowicie piękny ale i bardzo trudny czas. Czas "umierania" dziecka i "narodzin" dojrzałego człowieka. Czy będzie on świadomą i wartościową osobą zależy od wielu czynników, lecz przede wszystkim od jego własnego zdeterminowania i wyborów.
Czytaj dalej...
Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny
Anne Ancelin Schützenberger
Wydawnictwo Virgo, Warszawa 2016.
Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody.
Czytaj dalej...
Lucyna Klimczak
Wydawnictwo Helion, Gliwice 2016.
Codzienność potrafi przytłoczyć? Bywa nieprzyjemna, monotonna, zabiegana? Ile w Twoim życiu jest miejsca na refleksję, zaskoczenie, wzruszenie i okazywanie ciepłych uczuć? Chcesz oderwać się na chwilę od własnych problemów, zmienić perspektywę, a w konsekwencji poczuć się lepiej?,
To książka, która Ci w tym pomoże.
Czytaj dalej...
Przemysław Bogusz
Wydawnictwo Trzecia Strona, Warszawa 2016.
Zawsze budził skrajne emocje. Kiedy rozdawał prezerwatywy i kiedy ogłaszał, że jego idolem jest Jezus. Gdy zakładał pierwsze domy dla narkomanów i gdy wraz z nosicielami wirusa HIV był lżony i poniewierany przez tłum ogarnięty lękiem przed AIDS.
Czytaj dalej...
Mindell i Jung. Reedycje i inspiracje
Tomasz Teodorczyk
Wydawnictwo Eneteia, Warszawa 2016.
Autor książki pisze z perspektywy psychologii procesu i własnej wieloletniej praktyki o ponownym odczytywaniu najważniejszych motywów i zjawisk psychicznych, z którymi zmaga się człowiek w trakcie swojego rozwoju i psychoterapeuta, który mu w tym towarzyszy.
Czytaj dalej...
Autyzm... Co to dla mnie znaczy? Podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu
Catherine Faherty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2016.
Autorka podręcznika przedstawia typowe, codzienne sytuacje, z którymi mają do czynienia dzieci autystyczne i ich rodziny pozwalając je poznać i lepiej zrozumieć. Każdy rozdział dotyczy ważnego aspektu życia, na przykład komunikacji, talentów, twórczego wyrażania siebie, uczenia się czy zawierania przyjaźni.
Czytaj dalej...
Lek. Jak umysł wpływa na ciało
Jo Marchant
Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2016.
W swojej nowej, rewelacyjnej książce Jo Marchant bierze pod lupę najnowsze osiągnięcia naukowe i zadaje ważne pytania: Czy ludzie, którzy zwracają się ku medycynie alternatywnej, są po prostu naiwni, czy może jednak wiedzą, co robią?
Czy myśli, przekonania i emocje mają wpływ na zdrowie fizyczne?
Czy możemy wytrenować mózg tak, by zaczął leczyć ciało?
Jo Marchant wyrusza tropem naukowców zgłębiających wpływ umysłu na ciało: od placebo po hipnozę i od komunikacji społecznej po medytację.
Czytaj dalej...
Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyk
Daniel J. Levitin
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2016.
Daniel J. Levitin, niegdyś muzyk rockowy, a dziś neurobiolog, analizuje związek między muzyką - jej wykonaniami, kompozycją, sposobami słuchania i tym, co sprawia, że się nam podoba - a mózgiem człowieka.
Czytaj dalej...
Człowiek, który nie mógł przestać. Opowieści o nerwicach natręctw
David Adam
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2016.
Co sprawiło, że etiopska nastolatka zjadła kawałek po kawałku ścianę swojego domu, a dwaj bracia zginęli pod lawiną kompulsywnie gromadzonych rupieci? W którym momencie nieszkodliwa myśl zmienia się w potok dręczących obrazów?
Książka ta to wciągające połączenie nauki, historii i osobistych wspomnień.
Czytaj dalej...
Upór. Potęga pasji i wytrwałości
Angela Duckworth
Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2016.
Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu - zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym - że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa "uporem".
Czytaj dalej...
Tajemniczy świat kobiecego orgazmu
Zygmunt Zdrojewicz (red.)
Wydawnictwo Continuo, Wrocław 2016.
Drugie, poprawione, uzupełnione i rozszerzone wydanie książki "Tajemniczy świat kobiecego orgazmu" to przyjemna i pożyteczna lektura. Przyjemna - ponieważ jest przystępnie i interesująco napisana, pożyteczna - ma bowiem bardzo wiele walorów poznawczych i praktycznych, np.
Czytaj dalej...
Choroba Alzheimera - wybrane zagadnienia biologiczne i kliniczne
Jerzy Leszek (red.)
Wydawnictwo Continuo, Wrocław 2016.
Najnowsza na polskim rynku wydawniczym monografia dotycząca choroby Alzheimera, w której Autorzy - reprezentujący zarówno obszar nauk podstawowych jak i kliniki - w przystępnej formie omawiają najbardziej aktualne problemy związane z tą najczęściej występującą chorobą neurodegeneracyjną.
Czytaj dalej...
Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem
Mark Williams, Danny Penman
Samo Sedno, Warszawa 2016.
Książka "Mindfulness dla zdrowia" przedstawia ośmiotygodniowy program medytacyjny, który wzmacnia naturalne mechanizmy samouzdrawiania, pozwala uporać się z bólem oraz zredukować związane z nim stres, lęk, rozdrażnienie czy wyczerpanie.
Czytaj dalej...
Kreowanie nowej świadomości. Psychospołeczna genomika samostwarzania
Ernest Lawrence Rossi, Kathryn Lane Rossi
Wydawnictwo Palisades Gateway Publishing (Polski Oddział), Los Osos (Kalifornia) 2016.
Co tak naprawdę dzieje się w ramach psychoterapii? Jak zachodzi zmiana w ludzkiej psychice? Jak korzystać z narzędzi psychoterapeutycznych tak, by możliwie jak najbardziej przybliżyć się do zmiany?
Na te i wiele innych pytań starają się odpowiedzieć w swojej książce Ernest i Kathryn Rossi.
Czytaj dalej...
Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
Wydawnictwo Św. Wojciecha, Poznań 2016.
"Pan Bajkomat miał swoje ulubione miejsce w alejce w parku. Stał tam tak długo, że nikt nie potrafił policzyć, ile minęło wiosen, lat, jesieni i zim. Był już dość starą maszyną do opowiadania bajek".
Wybierzcie się całą rodziną w podróż do Bajkolandii.
Czytaj dalej...
Tomasz Olchanowski
Wydawnictwo Eneteia, Warszawa 2016.
Monografia jest podróżą po niepokojących wizjach ponowoczesnej, globalnej kultury, zdominowanej przez maniakalno-narcystycznego ducha czasu. Synteza duchowości jungowskiej i postjungowskiej z marksistowską podejrzliwością pozwoliła Autorowi zmierzyć się z takimi zagadnieniami, jak: religia kapitalizmu i kapitalistyczna katechizacja, diagnostyczny obłęd i dychotomia zdrowia i choroby, propaganda sukcesu i wojna z własnym organizmem, samopacyfikacja humanistów i polowanie na samotnych geniuszy, świat "głodnych duchów" i imagopatów, irracjonalizm homo oeconomicus i psychoterapia zagubiona w iluzjach ludzkiej natury, "ideał" homo inhumanus i absolut zwany Wielkim Mózgiem.
Czytaj dalej...
Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów
Gabor Maté, Gordon Neufeld
Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2016.
Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców? Książka "Więź" ułatwia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i proponuje rozwiązania mające przywrócić intuicyjnej więzi między dzieckiem a rodzicem należne jej pierwszeństwo, ustalić właściwą hierarchię w domu i odzyskać zaufanie i miłość swoich dzieci.
Czytaj dalej...
1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera
Ellen Notbohm, Veronica Zysk
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2016.
Ellen Notbohm i Veronica Zysk proponują mnóstwo zabaw i ćwiczeń, które pozytywnie wpłyną na rozwój dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Te skuteczne wskazówki pomogą dziecku odnosić sukcesy w domu,w szkole i w codziennych kontaktach z ludźmi.
Czytaj dalej...
Psychologia w pracy terapeuty zajęciowego
Edyta Janus
Difin, Warszawa 2016.
Autorka przedstawiła psychologię w kontekście aplikacyjnym, specyficznym dla prowadzenia procesu terapii zajęciowej, odnoszącym się przede wszystkim do budowania właściwej relacji z uczestnikiem terapii opartej na wzajemnym zrozumieniu, właściwej komunikacji wpisującej się w podejście person-centered practice.
Czytaj dalej...
Powiedz mi, skąd się biorą dzieci
Karine-Marie Amiot, Eleonore Della-Malva
Wydawnictwo Św. Wojciecha, Poznań 2016.
Dzieci często zadają pytania dotyczące swojego ciała oraz różnicy płci. Chcą też wiedzieć, w jaki sposób przyszły na świat. Trudno jest wytłumaczyć maluchowi w przystępny sposób historię poczęcia i narodzin.
Czytaj dalej...
Ryszard Stach, Anna Stach-Borejko
WUJ, Kraków 2016.
Książka jest bardzo udaną próbą pogłębionej i wielokierunkowej analizy zależności, jakie zachodzą między pojęciem czy konstruktem empatii a tymi wewnętrznymi regulatorami aktywności człowieka, które można bezpośrednio powiązać ze strukturalnymi i funkcjonalnymi właściwościami mózgu.
Czytaj dalej...
Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie
Hal Elrod
Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2016.
Hal Elrod - człowiek sukcesu i światowej sławy mówca motywacyjny, autor programu Miracle Morning - w książce "Fenomen poranka" uczy, jak zmienić swój sposób wstawania dzięki prostym technikom, które uczynią twoje poranki bardziej zorganizowanymi i owocnymi.
Czytaj dalej...
Bernard Roth
Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2016.
Bernie Roth, współzałożyciel instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda, pokazuje, jak potęga myślenia projektowego może pomagać w realizacji pozornie nieosiągalnych celów.
Osiągania da się wyuczyć.
Czytaj dalej...
Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego
John D. Teasdale, Mark Williams, Zindel V. Segal
WUJ, Kraków 2016.
Terapia poznawcza oparta na uważności to efektywny sposób na poprawę stanu zdrowia psychicznego i uwolnienie się od depresji. Jej skuteczność została potwierdzona za pomocą prób klinicznych przeprowadzanych na całym świecie.
Czytaj dalej...
DSM-5 bez tajemnic. Praktyczny przewodnik dla klinicystów
James Morrison
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2016.
Każdy, kto zajmuje się badaniem i leczeniem pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, powinien się zapoznać z najnowszym wydaniem podręcznika "DSM-5 bez tajemnic", który stal się podstawową pozycją na świecie w zakresie stawiania diagnozy.
Czytaj dalej...
Wyprawa na bieguny. Choroba afektywna dwubiegunowa
Łukasz Święcicki
TacyJakJa.pl, Piaseczno 2016.
Dlaczego tak trudno rozpoznać chorobę dwubiegunową? Czy depresja w chorobie jednobiegunowej różni się od depresji w chorobie dwubiegunowej? Jakie pytania zadać pacjentowi z depresją, szukając charakterystycznych objawów choroby dwubiegunowej? Czy leczenie może pełnić rolę diagnostyczną? Na te i na inne pytania odpowiada poradnik dra hab.
Czytaj dalej...
Sławomir Murawiec
TacyJakJa.pl, Piaseczno 2016.
O początkach choroby, psychozie i wychodzeniu z psychozy mówią chorzy, a komentuje dr n.med. Sławomir Murawiec.
Fragment posłowia: Książka ta jest zapisem doświadczeń osób po psychozie. Czytając te lakoniczne, czasami wręcz suche zapiski miałam dojmujące wrażenie samotności osób z takim doświadczeniem.
Czytaj dalej...
Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży
Chris Taylor
GWP, Sopot 2016.
Książka stanowi cenne źródło praktycznych informacji dla osób opiekujących się dziećmi, które doświadczyły traumy, przemocy czy zaniedbania - w tym dla opiekunów zastępczych i pracowników ośrodków opiekuńczo-wychowawczych - oraz dla wspierających te osoby specjalistów: pedagogów, psychologów i terapeutów.
Czytaj dalej...
Katarzyna Kucewicz
Wydawnictwo Edgard, warszawa 2016.
W Polsce z uzależnieniem od zakupów boryka się ok. 2 mln ludzi. Nałóg kompulsywnego kupowania dotyczy zarówno kobiet (80%), jak i mężczyzn. Częściej mieszkańców dużych miast, osób z wyższym wykształceniem i zamożnych.
Czytaj dalej...
Paul Hanna
Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2016.
Książka "Możesz to zrobić!" autorstwa Paula Hanny - australijskiego eksperta od motywacji w - pokazuje, jak w tych trudnych czasach budować szczęście w życiu osobistym, a także osiągnąć sukces zawodowy.
Czytaj dalej...
Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu
Sue Gerhardt
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2016.
Książka wyjaśnia, dlaczego czułe relacje są istotne dla rozwoju mózgu w początkowych latach życia oraz jak te wczesne interakcje mogą w trwały sposób wpłynąć na przyszłe zdrowie fizyczne i emocjonalne.
Czytaj dalej...
O prawdziwej pracy psychologa. Spotkania z praktykami
Agnieszka Pasztak-Opiłka (red.)
Difin, Warszawa 2016
Książka skierowana jest do studentów psychologii oraz innych kierunków społecznych i medycznych, praktyków oraz osób niezwiązanych ze środowiskiem psychologicznym a zainteresowanych psychologią. Publikacja ma na celu skonfrontowanie wyidealizowanego obrazu pracy psychologa z realnymi trudnościami, jakich doświadcza on w swej codziennej pracy oraz z utrwalonymi w społeczeństwie stereotypami, przedstawiającymi go w niekorzystnym świetle.
Czytaj dalej...
Dlaczego tak trudno jest odejść. Narracje kobiet doświadczających przemocy
Bogna Szymkiewicz
Wydwnictwo Eneteia, Warszawa 2016.
Książka zawiera wnioski i obserwacje oparte na wieloletnim doświadczeniu Autorki w pracy indywidualnej i instytucjonalnej na rzecz ofiar przemocy. Prezentuje problem w sposób interdyscyplinarny z perspektywy teoretycznej i praktycznej, opiera się zwłaszcza na koncepcjach psychologii narracyjnej i psychologii procesu.
Czytaj dalej...
Przejdź do książek wydanych w roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004