Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Lęk przed wojną, III wojna światowa tuż, tuż!

  Autor: Pacjent   Data: 2024-01-22, 17:52:17               Odpowiedz

  Witam

  Ostatnio ogania lęk przed wojną w Polsce, zwłaszcza, że w sondażach przewagę ma prorosyjski Trump. Słychać jego ostrzeżenia, że po wygraniu i po uderzeniu Rosji na EU nie będzie wsparcia. NATO nas wykiwa!

  Mieszkam z rodzicami, mam 44lata. chciałbym wystawić nasz dom na sprzedaż i wyprowadzić się razem do jakiegoś bezpieczniejszego kraju. Niestety rodzice nie zgadzają się na to a w czasie wojny, będzie już za późno, rzecz jasna nikt go nie kupi. Nie wiem jak przekonać rodziców. Jak wybuchnie wojna to zostaniemy bez domu i bez pieniędzy a wtedy za granicą uchroniły by nam przed bezdomnością.  • RE: Lęk przed wojną, III wojna światowa tuż, tuż!

   Autor: znajoma   Data: 2024-01-24, 10:51:20               Odpowiedz

   Zawsze możesz wyjechać sam, nie oglądając się na rodziców. Tam podejmiesz pracę, zarobisz i wynajmiesz mieszkanie, więc nie będziesz bezdomny. Uszanuj wolę rodziców, nie przesadza się starych drzew. No i jeszcze jedna uwaga - z pieniędzy za sprzedany w Polsce dom, niewiele zdziałasz w państwach europejskich, a tym bardziej w Kanadzie. Emerytura rodziców przeliczona na euro też będzie groszowa, bo patrząc na Twój wiek, domyślam się, że rodzice są emerytami? Uciągniesz to wszystko, czy po pewnym czasie powiesz im - sorry mamusiu i tatusiu, ale przeliczyłem się. Mimo wszystko, życzę powodzenia.   • RE: Lęk przed wojną, III wojna światowa tuż, tuż!

    Autor: Bastia12   Data: 2024-01-24, 20:13:37               Odpowiedz

    To tak bezczelnie chcac sprzedawac nie swoje. Rodzice nie odnalezli by sie na obczyznie.
    Poza tym jak ktos ma pecha to mu ceglowka w drewnianym kosciele na glowe spadnie ;)    • RE: Lęk przed wojną, III wojna światowa tuż, tuż!

     Autor: Pacjent   Data: 2024-02-10, 18:02:35               Odpowiedz

     Witam
     Mieszkamy razem i ten dom jest połowę mój. Ja boję się też o bezpieczeństwo właśnie Rodziców.
     Wcale nie chodzi mi o kasę dla siebie i nieinteresowanie się Nimi.     • RE: Lęk przed wojną, III wojna światowa tuż, tuż!

      Autor: znajoma   Data: 2024-02-11, 11:19:03               Odpowiedz

      Dom jest w połowie Twój, czyli rozumiem, że dałeś na niego połowę pieniędzy przy zakupie? W takim razie, jeśli chcesz odzyskać połowę pieniędzy, rodzice muszą Cię spłacić. Innej możliwości nie ma. Możesz swoją połowę sprzedać lub wynająć i tak zdobędziesz pieniądze na wyjazd.