Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Co mogę z tym zrobić?

  Autor: monika2332   Data: 2023-11-29, 20:32:07               Odpowiedz

  Cześć, w liceum poznałam dziewczynę, która wydawała mi się idealna na przyjaciółkę, miała idealne życie, rodzinę.. Poznała mnie z kilkoma osobami ze swojej rodziny, ze swoim chłopakiem, to wszystko oczywiście na portalach społecznościowych i żadna z tych osób nie ma nic na swoich kontach, zakochałam się nawet w jej kuzynie, który mieszka niemal w tym samym mieście co ja, wszystko wydawało się idealnie układać, do momentu, w którym nie zaczęły się wymówki tego chłopaka przed każdym spotkaniem, miał kilka razy operacji na głowę, bo mi mówili, że ma raka, potem kilka operacji na serce i tak w kółko.. Zaczęło mi się wydawać coraz bardziej, że zostałam oszukana i zaczęłam szukać osób ze zdjęć, które mi pokazywała, bo żadnej z nich nigdy na żywo nie widziałam, nawet przelotem, a większość z nich mieszka w tym samym mieście.Na chwilę obecną napisałam do jednej z nich i ona powiedziała mi, że nie zna ani mojej koleżanki ani żadnej osoby, którą ona mi przedstawiła.. Jakby tego było mało, koleżanka i te osoby, które znam przez nią próbują mnie kontrolować, jak nie odpisuje przez chwilę od razu pojawia się problem, kłócą się ze mną. Próbowałam z nią porozmawiać, zapytać dlaczego tak robi, pokazywałam jej, że ja wiem, że coś jest nie tak, ale ona za każdym razem obraca historię tak, że wychodzi na to jakbym to ja była w tej sytuacji tą złą. Ja się jej zaczęłam naprawdę bać. Co mogłabym zrobić? Jak wydostać się z tej reacji? Bardzo proszę o pomoc, bo chciałabym normalnie zacząć już żyć. Pozdrawiam!  • RE: Co mogę z tym zrobić?

   Autor: Gretan   Data: 2023-12-01, 15:08:38               Odpowiedz

   Twoja koleżanka wydaje się poważnie zaburzona. Jeśli naprawdę się jej obawiasz możesz zgłosić sprawę na policję. Możesz tez ją poinformować, że zgłosisz sprawę, jeśli nie zostawi Cię w spokoju. Czy jej rzekomi znajomi, którzy Cię nękają to są realne osoby, czy też ona podszywa się pod wszystkich, żeby Cię bardziej dręczyć? W jaki sposób kontaktujecie się? Może wystarczy zlikwidować konto na portalu, na którym pisujecie do siebie.   • RE: Co mogę z tym zrobić?

    Autor: monika2332   Data: 2023-12-03, 07:18:46               Odpowiedz

    Niestety zerwanie z nią kontaktu nie będzie takie łatwe jak usunięcie konta,ponieważ jesteśmy na tym samym kierunku na studiach i widujemy sie codziennie na zajęciach, przez co jeszcze bardziej nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji.Chciałabym wydostać się z tej relacji, ale boję się tego jak to będzie potem, co jeśli ona obróci sprawę tak, że to ja jestem tutaj winna jak za każdym razem kiedy próbowałam z nią rozmawiać o tym, że coś jest nie tak w tym co ona mówi?    • RE: Co mogę z tym zrobić?

     Autor: Gretan   Data: 2023-12-03, 15:38:19               Odpowiedz

     Tę dziewczynę znasz w realnym życiu i jej kuzyna, z którym się umawiałaś, tak? Reszty jej rodziny i znajomych nie widziałaś na oczy?     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: monika2332   Data: 2023-12-03, 16:20:56               Odpowiedz

      Tylko tą dziewczynę widziałam i znam w realnym życiu, ani jej kuzyna, w którym się zakochałam ani żadnej innej osoby nie widziałam nigdy w życiu, pisały do mnie z kont różnych, a ona pokazywała mi zdjęcia ich. Kilka z tych osób znalazłam na portalach społecznościowych i niektóre z nich są nawet z innych krajów, do 2 z nich pisałam i mówią że nikogo takiego nie znają.     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: Gretan   Data: 2023-12-03, 17:07:05               Odpowiedz

      Wydaje mi się, ze Twoja koleżanka wymyśliła sobie wszystkich tych ludzi lub znajomość z nimi. Prawdopodobnie to ona pisała do Ciebie podszywając się pod tych niby znajomych czy rodzinę. Najwyraźniej jest poważnie zaburzona. Powinnaś ostrożnie wycofać się z tej znajomości. Na maile nie odpowiadaj - zawsze możesz powiedzieć, że ich nie dostałaś. W jaki konkretnie sposób ona Cię nęka? I nie przejmuj się tym co ona czy "oni" mówią lub piszą, Twoja koleżanka ma poważny problem psychiczny, nie można jej traktować jak osoby normalnej, moim zdaniem.     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: monika2332   Data: 2023-12-03, 19:48:08               Odpowiedz

      Jeśli chodzi o nękanie to ona zarówno za pośrednictwem swojego konta jak i tych jej znajomych za każdym razem jak kilka minut nie odpisze któremuś z nich to od razu wywołuje to wśród nich oburzenie, że nie odpisuje, najpierw pojawiają się pytania co robię, a potem wynikają z tego kłótnie w których cała wina jest zwalana na mnie,nie raz się naczytałam jaką ja to złą, samolubną, egoistyczną, zawistną i nie wiadomo jaką jeszcze osobą jestem, a w momencie w którym ona lub te osoby nie odpisują mi po kilka godzin ja nie miałam prawa się przyczepić, bo oni mają swoje życia i mają co robić.
     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: Gretan   Data: 2023-12-03, 21:41:57               Odpowiedz

      Czyli te pretensje są wyrażane tylko przez internet? Myślę, że nie powinnaś w ogóle reagować, nawet nie czytać tego. Te osoby (a raczej osoba, bo moim zdaniem wszystkie te wiadomości pisze Twoja koleżanka) chcą Cię trzymać w takim układzie, że mogą mieć wiecznie do Ciebie pretensje, wszystko jedno o co, niektórzy ludzie lubią taką atmosferę, źle się czują kiedy nie ma kłótni. Czy ta koleżanka nęka Cię też w realu?     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: monika2332   Data: 2023-12-03, 21:59:47               Odpowiedz

      Głównie przez internet, ale często jak pokłóciłam się czy to z tym jej rzekomym znajomym czy kuzynem to jak się widziałyśmy wracała do tej sytuacji i mówiła mi, że to ja powinnam się odezwać do kogoś pierwsza bo to ja zepsułam, bo kłótnia wynikła z mojej winy, bo to ja napisałam coś nie tak. Za każdym razem bardzo jej zależy na tym, żebym utrzymywała kontakt z tymi osobami, namawia mnie na wszelkie sposoby, żebym tylko nie przestała z kimś pisać. Od jakiegoś czasu staram się ograniczać z nimi kontakty stopniowo i ewidentnie jej to nie pasuje, jest w stosunku do mnie inna, próbuje mnie namówić żebym naprawiła te relacje, bo przecież wszystko można naprawić i że to ja zepsułam je więc ja powinnam wyjść z inicjatywą żeby odbudować je i pisać z nimi na takich relacjach jak kiedyś.     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: Gretan   Data: 2023-12-03, 22:35:15               Odpowiedz

      Powiedz szczerze: czy Ty wierzysz, że ci ludzie naprawdę istnieją? Zachowanie Twojej koleżanki jest tak absurdalne, że cała ta sytuacja wygląda na jej manipulację. Czy nie uważasz, że ona pisuje do Ciebie podszywając się pod nich?     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: monika2332   Data: 2023-12-03, 22:50:01               Odpowiedz

      Nie wierzę w ani jedno jej słowo,ani w to że ktokolwiek z tych ludzi istnieje, jeszcze kiedyś myślałam że może faktycznie oni istnieją i to po prostu czysty pech że ani jednej z tych osób nigdy nie widziałam, ale jak zaczęłam odkrywać że zdjęcia które mi pokazuje można znaleźć na kontach zuuupełnie innych osób, jeszcze w ogóle zza granicy to domyśliłam się, że wplątała mnie w takie coś. Na pewno to ona pisze do mnie z tych kont, nie wiem czy zajmuje się tym sama czy jej ktoś pomaga, ale jestem pewna, że te osoby po prostu nie są prawdziwe.     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: Gretan   Data: 2023-12-03, 23:30:08               Odpowiedz

      Czy jesteś wstanie nie czytać tych wiadomości? Bo jeśli je przeczytasz to będziesz się czuła przymuszona, żeby na nie odpowiadać. Jeśli ta koleżanka będzie miała do Ciebie pretensje, mów, że żadnych wiadomości nie dostałaś. Nie wdawaj się z nią w żadne dyskusje. Myślę, że ona lubi się kłócić z Tobą, że to jej daje jakąś chorą przyjemność.     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: monika2332   Data: 2023-12-04, 06:47:47               Odpowiedz

      Nie będę odpowiadać na te wiadomości i mówić jej w razie problemów z jej strony tak jak mówisz. Pytanie tylko czy pokazać jej, że ja wiem, że to co ona do mnie mówi jest nieprawdą i jakoś zakończyć relacje z nią,czy nie ryzykować samej, bo skoro wplątała mnie w taką historie i potrafi na bieżąco wymyślać kolejne fakty to czy ona nie stwarza dla mnie pewnego rodzaju zagrożenia? Co myślisz?     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: Gretan   Data: 2023-12-04, 08:23:28               Odpowiedz

      Myślę, że na razie lepiej nie doprowadzać do otwartej konfrontacji z nią. Ona jest naprawdę zaburzona i nie wiadomo co może zrobić. Chyba lepiej po prostu nie odpowiadać na te maile i ograniczyć kontakt z nią w realu. Zawsze możesz mówić, że maili nie dostałaś, masz dużo nauki i nie możesz się z nią widywać, gdyby chciała Cię wciągnąć do kłótni to zachowaj spokój i trzymaj się swojej wersji. Mam nadzieję, że ona się zniechęci, jak nie będziesz z nią grała w tę grę.     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: monika2332   Data: 2023-12-04, 09:10:23               Odpowiedz

      Masz rację, będę robić jak mówisz. Dziękuję bardzo za bardzo cenną pomoc mi z tą sytuacją. Oby to faktycznie pomogło i ja będę zadowolona. Jeszcze raz bardzo dziękuję.     • RE: Co mogę z tym zrobić?

      Autor: Gretan   Data: 2023-12-04, 10:47:55               Odpowiedz

      Powodzenia!  • RE: Co mogę z tym zrobić? monika2332.........

   Autor: fatum   Data: 2023-12-03, 16:29:14               Odpowiedz

   Jak chcesz sprawdzić, czy ktoś Tobie wierzy w Twoją bajkę, to po prostu przeczytaj swoje pisanie,ale jako obca osoba. Następnie zapytaj się samej siebie,czy Ty wierzysz tej, nieznanej osobie? Jak już ustalisz sama ze sobą,że ta "obca" osoba pisze dziwnie,to napisz tutaj, czy warto jest gadać z taką osobą? Pozdrawiam.  • RE: Co mogę z tym zrobić?

   Autor: DieselSiostra   Data: 2023-12-06, 11:10:48               Odpowiedz

   Korespondowałam kiedyś z facetem, który podobnie jak Twoja przyjaciółka skontaktował mnie ze swoją "córką" i "bratem". Świetni ludzie, na poziomie, taka niezobowiązująca wirtualna znajomość. Rodzina Jarosława Iwaszkiewicza, nazwisk z tych naszych największych szlacheckich. Podesłał mi kilka zdjęć, brzydal, ale z tych normalnie wyglądających, co go uwiarygodniło. W którymś momencie jednak to grono znajomych zaczęło być dla mnie kłopotliwe, bo byli zbyt natrętni, podobnie jak piszesz, pretensje i granie na poczucie winy. Zaczęło mi świtać, że to może jakaś lipa, zapytałam więc wprost. No i bęc, mój wirtualny znajomy wyznał, że umiera na nawrót raka nerki. Im gorzej się czuł, tym bardziej mnie w poczucie winy wpędzał. No ale jak tu pogonić człowieka konającego? W końcu umarł, napisał do mnie o tym brat, napisała córka, była nawet data i miejsce pogrzebu. Romantycznie, arystokratycznie, krakowski Tyniec. Po roku zapytałam, jak trafić do grobu, bo planowałam być tam przejazdem. Odpowiedź przyszła błyskawicznie i dziwnie: jeszcze na to za wcześnie.
   Wzięłam wujka Googla i zaczęłam szukać. No i znowu bęc. Mój zmarły przyjaciel na jakimś portalu publikował swoje poezje. Najwyraźniej w zaświatach mają też net :) Przedstawiał się jako Leonard Tadeusz (tu szlacheckie nazwisko) czyli zbitką swojego imienia i imienia rzekomego brata.

   Dlaczego o tym piszę? Bo są tacy zaburzeni ludzie. Nieszkodliwi, o ile nie pozwoli im się dać omotać. Radę więc mam prostą. Poblokuj cały klan, a z "przyjaciółką" ochłodź kontakty do niezbędnych uczelnianych. Jak nie uszanuje granicy - zgłoś stalking do władz uczelni, a jak nie pomoże to na policję.   • RE: Co mogę z tym zrobić?

    Autor: monika2332   Data: 2023-12-08, 08:20:06               Odpowiedz

    Ja nie wiem co ludzie mają w głowach, to co spotkało ciebie jest równie niewiarygodne jak moja sytuacja.
    Bardzo dziękuję za to, że odpowiedziałaś i opisałaś także swoją historię.
    Już zaczęłam tak robić jak mówisz, z tymi ludźmi jej nie gadam, a z nią samą utrzymuje tylko tyle kontaktu ile muszę mieć przez studia, widzę że jej to nie pasuje do końca, ale jak będzie trzeba to pójdę ją zgłosić bo dowody na to że kłamie mam.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź.