Forum dyskusyjne

RE: Wybór drogi życiowej

Autor: RubasznyBuzdygan   Data: 2023-08-11, 21:57:07               

Problem wyboru zwykle wiąże się z mnogością wariantów. Najwyraźniej czujesz ich nadmiar i nie możesz się zdecydować. Nikt za Ciebie tutaj nie wybierze i nie zdecyduje.

To co możesz zrobić zawsze i powinieneś to dokonać wyboru, jaki by on nie był. Życie takie jest, stojąc w miejscu i myśląc co wybrać nie mamy nic, wybierając którąś z dróg często inne opcje zamykają się przed nami.

Nie jestem specjalnie fanem pewnego Steve'a, ale Jobs dobrze to określił słowami: " nie można łączyć kropek w przód, można je łączyć widocznie patrząc wstecz".

Nigdy nie wiesz jakie okoliczności okażą się sprzyjające a jakie gwoździem do trumny. Ile razy mi się zdarzyło złapać pozytywny kontakt z kimś przez to, że mieliśmy wspólne zainteresowania lub podobne doświadczenia, ale nigdy nie wynikało to z zaplanowania. I choć do pewnego stopnia swoje życie planuję, to wiele razy (np. przy zmianie pracy) był to poniekąd skok wiary przy którym otoczenie wcale nie musi okazywać wsparcia a mimo to ryzyko masz szansę wynagrodzić odwagę.

Zrób sobie listę z dwoma lub kilkoma najsensowniejszymi wariantami przyszłości. Wypisz wszystkie za oraz przeciw danej koncepcji. Zrób to na przestrzeni kilku dni, aby głowa miała czas podumać nad tym. Potem porównaj, przeanalizuj, wybierz jedno i - dokonaj skoku wiary.

... a jak staniesz się sławny to mnie pozdrów. ;-)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku