Forum dyskusyjne

RE: Wychowanie w domu rodzinnym

Autor: Aktywny   Data: 2023-03-18, 13:56:52               

Wychowanie ma znaczenie w domach rodzinnych, bo zalezy to od rodziców, także od osób w dalszej rodzinie i od domu.
Chociaż, nie do końca tak jest, gdyż w niektórych przypadkach ktoś się wychowywał w złym domu, miał złych rodziców albo jednego rodzica i dzieciństwo miał smutne, złe przeżycia, ale jakoś sobie ktoś poradził w dorosłym życiu i żyję normalnie. Nie powtarza tego samego w swoim już życiu dorosłym, co robili jego rodzice.
Ja jestem właśnie takim przykładem, gdzie nie miałem dobrego do końca domu rodzinnego, a ojciec i matka po pewnym czasie nie nadawali się na wychowywanie. Ja jednak nie powtórzyłem tego, co robił i jak się zachowywał mój ojciec i matka.
Być może na to wpływ też miał i ma mój charakter.

To jest tak, że od chyba każdej reguły są jakieś wyjątki.
To, że są domy złe, patologiczne i alkoholicze i tam nie dzieję się dobrze, to nie znaczy, że w każdym takim przypadku ktoś, kto wychodzi z takich domów i jest już dorosły, postępuję tak samo źle.
Są ludzie, którzy z takich domów wychodzą i żyją normalnie, z daleka od patologii, alkoholu i tych wszystkich złych rzeczy, jakie się w takich domach działy.
Ale myślę, że najczęściej jest tak, że ktoś, kto wychodzi z takich domów, powtarza błędy i złe postępowanie rodziców.
Czyli, jak rodzic pił alkohol i był też alkoholikiem i był agresywny w domu, to syn np. również staje się alkoholikiem, po ojcu i potem ona robi złe rzeczy w swoim życiu.
Podobnie też może być w przypadku córki.
To też zależy jakie było w domu wychowanie. Bo jeśli rodzice albo rodzic na wiele pozwalali dziecku i dziecko albo dzieci miały za dużo swobody i żadnych ograniczeń, to dziecko takie albo dzieci wchodzą potem rodzicom na głowę, bo wolno tak robić.
No a jeśli było wychowanie w jakimś rygorze, w dyscyplinie, gdzie dziecko albo dzieci wiedziało, co mu wolno, a czego nie wolno, to też inaczej dziecko takie, i potem w życiu dorosłym się zachowuje.
Są różni rodzice dzieci i są różne domy. Jest różne wychowanie dzieci.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku