Forum dyskusyjne

RE:fatum +++ mimblusia1....

Autor: mimbla1   Data: 2022-06-13, 14:28:24               

1. Nie wyrabiaj sobie opinii na podstawie szczątkowej informacji - nie masz pojęcia jaki mój ojciec był, a jaki nie był, nie masz pojęcia czy był, jak to określasz "barbarzyńcą", czy nie. To tak, jakbyś z dużą pewnością siebie twierdziła, że na obrazku z puzzla na pewno jest las, bo zobaczyłaś jeden zielony fragment. A już na pewno zachowaj umiar w dzieleniu się taką kategoryczną opinią na forum.
2.Nie pisz komuś wprost, że "jesteś zawrażliwy" bo nie ma obowiązkowego wzorca normatywnego wrażliwości i na dodatek jest to sformułowanie oceniające, i to zarówno kategorycznie jak i krytycznie. Sformułowanie tego samego przekazu neutralnie "wydajesz się być osobą o dużej wrażliwości"
3. Akurat na odcinku dokuczania z całą pewnością nie powieliłam wzorca ojcowskiego.
4. Wbrew pozorom całkiem sporo o sobie na tym forum napisałam przez te lata, gdyby to zebrać w całość. A niczyj autorytet nie zależy od stopnia upublicznienia swojej prywatności.
5 dokuczam komuś, bo chcę się lepiej poczuć?
no to już wiesz, czemu część Twoich postów jest kasowana.
6. dokuczam komuś, bo chcę mu pomóc - jak wyżej, trzeba dobrze kogoś znać, żeby wiedzieć, że mu dokuczanie pomoże. W odniesieniu do osób obcych jest zbyt często bardzo szkodliwe i raniące.
7. dokuczam komuś, bo kiedyś on mi dokuczał - jak wyżej, generuje niepotrzebne przepychanki słowne i psuje atmosferę forum.
8. dokuczam komuś, bo nie jestem świadoma że mu to sprawia ból - jak wyżej . Sugestia - zaprzestań dokuczania programowo albo je ogranicz do tych znanych forumowiczów, co do których masz pewność, że im to nie przeszkadza/ chcą się bawić słowami w ten sposób.
8. dokuczam komuś, bo chcę zwrócić jego uwagę na swoją osobę
-sorki, ale dziecinne to. Osiągasz efekt identyczny z tym, osiąganym przez dokuczliwego kilkulatka. Irytuje, nic więcej. I nie budzi ani sympatii ani chęci nawiązania kontaktu.

To tyle w temacie

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku