Forum dyskusyjne

RE: She

Autor: mimbla1   Data: 2022-06-12, 18:13:10               

@mrrru

Owszem, jest przekazem Słowa Bożego ale w przytłaczającej większości w ST jest to przekaz nie wprost. W NT już mniej, za to są przypowieści. Na dodatek przekazem nie wprost spisanym przez różnych ludzi dawno temu i w całkiem innych realiach.
Że przekaz jest miejscami mętny czy niejasny to inna sprawa, ale sorki, dosłowne czytanie Biblii i czepianie się to dziecinada.
Zadaniem ludzkich autorów Biblii było zapisanie Słowa Bożego w taki sposób, żeby dotarło do im współczesnych z siłą wystarczającą dla solidnego utrwalenia i żeby został przekazany następnym pokoleniom. To uczynili. Zauważ, że gdyby pisali w sposób niezrozumiały dla sobie współczesnych to by ich zapiski zniknęły, bo by je wówczas uznano za bredzenie wariata, nikt by nic nie rozumiał i tyle. Cudem chyba jest to, że zachowała się Apokalipsa według Jana, choć może dla ówczesnych czytelników tekst nie był taki przedziwny?

Można nie być żydem czy chrześcijaninem, ale było nie było Biblia zmieniła i nadal zmienia dzieje świata i ma na nie wpływ. Tekst o takiej sile zasługuje na szacunek. Tak moim zdaniem.

Drogi umyśle ścisły - SF to też literatura piękna. :) i się literackimi środkami wyrazu posługuje jak najbardziej. Licznymi.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku