Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Czym jest wybaczanie?

Autor: nassturcja   Data: 2008-07-25, 20:10:04               

Myślę, że nie jest sprawą wagi podstawowej, jak to zrobiłaś, że godzisz się na swoje życe, jeśli przez to dojrzewasz, nie cofasz się w poczucie krzywdy, ale traktujesz swoją sytuację jako punkt wyjścia.
Myślę, że nie musisz stosować się do "zaleceń opartych na faktach", bo wielu ludzi wyzdrowiało dzięki doświadczeniu lekarzy, a tym lekarzem znającym pacjenta i obserwującym dokonujące się w nim procesy jesteś Ty sama.
Nie wiem, co zrobili Twoi rodzice, piszesz, że ze źle pojętej dobrej woli. Trudno to rozpatrywać. Nasze życie zależy przecież od naszych rodziców, ale i od naszego usposobienia i od tego, jakich ludzi dane nam było spotkać, a jakich z naszego życia usunięto, na przykład w drodze spadania z dachu lub zmiażdżenia przez autobus... i jakich nie spotkaliśmy nigdy.
Artykuł pozwala usystematyzować różne pojęcia i zwraca uwagę ta te, o których nie wiedzieliśmy. Pomaga zrobić porządek w myślach, ale nie zobowiązuje nas do odnalezienia punktu, w którym się znajdujemy, abyśmy mogli zrealizować kolejne.

Pozdrawiam,
N.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku