Forum dyskusyjne

RE: W jaki sposób zmusić sie żeby iść

Autor: smuteczek   Data: 2021-12-09, 03:46:07               

Popatrz. Wartość ludzkiego życia jest w przeróżny sposób wyceniana. Jednak współczesnemu człowiekowi najłatwiej przychodzi powiedzieć, że jest ono "bezcenne". Brzmi to ładnie, bo wszyscy wiemy, że teoretycznie kryje się za tym olbrzymia wartość, której nie potrafimy wyrazić słowem.
Jednak tkwiąc i żyjąc w tym materialistycznym świecie nietrudno zauważyć, że za tym stwierdzeniem kryje się coś do głębi przerażającego, co stało się bezsprzecznie prawdą w tym pokoleniu.
Tak, za tą "bezcennością" kryje się realna bezwartościowość. Twoje życie nie ma żadnej wartości, jeśli niczego nie posiadasz poza nim samym. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu takich na świat przyszło nieszczęśników, którzy w jednej chwili potrafili poczuć się najparszywiej jak potrafili, bo stracili wszystko co im dawało namiastkę własnej wartości.

Ostatnio ucze się wartości życia - szczególnie życia ludzkiego. Jest to trudna szkoła, bo świat nam bardzo obniżył poczucie tej wartości i trzeba ją na nowo odkryć. Nie chodzi tylko o swoją wartość, ale całościowo o to jaką wartość ma ludzkie życie i do jakich poświęceń człowiek powinien być skłonny się posunąć, by to życie spróbować uratować.

Jaką ma wartość realną? Na ile byś wycenił "wieczność w szczęściu"? Chcąc odzyskać taką perspektywę dla ludzkości cene musiał ponieść ten, który to życie stworzył, bo tylko taka cena byłaby adekwatna do utraconej wartości, którą chcemy odzyskać. Zatem każde pojedyncze życie człowieka zostało odkupione śmiercią tego, który je stworzył. Tak, to jest coś fenomenalnego i sprawia, że realna wartość życia jednego człowieka jest równowartością tego, który je stworzył. Jednak kto to pojmie, kto to zrozumie? Po prostu coś niesamowitego. Tyle jest warte twoje życie.
ŻYCIE BOGA, który je stworzył!

W tytule zadałeś znaczące pytanie mimo ewidentnie brakującego znaku zapytania: "W jaki sposób zmusić sie żeby iść". Nie wiem dokąd chcesz iść, ale się domyślam, że do raju. Kto by nie chciał do raju?

Pan Bóg chce do Ciebie mówić przez usta innych ludzi.
Posłuchaj i otwórz serce, byś żył:
http://bityl.pl/JAThA & http://bityl.pl/ArZUD

Bądź błogosławiony,
Ty Tomaszu, twoja żona i córki.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku