Forum dyskusyjne

RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

Autor: Aktywny   Data: 2021-05-23, 21:55:56               

Powiem jeszcze, że różnie w życiu bywa i nigdy nie jest tak samo, w różnych kwestiach przez całe życie.

Wracając do życia na gospodarstwie, to bywa tak, że jak ludzie się decydują na dzieci, i to na kilkoro dzieci, żeby w przyszłości ktoś przejął gospodarstwa rolne, to też jest tak, że jedno już z dorosłych dzieci zostanie na gospodarce i będzie tam pracowało i dbało o wszystko, a pozostałe, dorosłe dzieci wyjadą gdzieś do miasta, bo nie będą zainteresowane pracą i życiem na gospodarce.
Tam trzeba ciężko pracować, od rana do nocy i to też w niedzielę i trzeba się nauczyć pracowitości.
Niektórym się nie chce ciężko pracować albo w ogóle się nie chce pracować, a wolą żyć wygodnie i dostać coś bez wysiłku.
A potem, jak rodzice umrą i tym dzieciom przypadną, zgodnie z prawem majątki, gospodarstwa, to chętnie sięgają po majątki i pieniądze, bo dostają to bez pracy i wysiłku.
I wtedy niektóre dzieci, które nic nie robiły na gospodarstwach, będąc już dorosłymi domagają się swojej części majątków po rodzicach.
I to są dość częste sytuacje, a różne programy dokumentalne pokazują o takich sytuacjach, jaka to jest nie wdzięczność i niesprawiedliwość do rodziców.

Ja, gdybym miął dzieci i miałbym gospodarstwo rolne i inne majątki, a byłyby to dzieci niewdzięczne, nic bym nie przekazał takim dzieciom, dla sprawiedliwości.
To, że to by były dzieci, najbliższa rodzina to nie miałoby to, z moralnego punktu widzenia, znaczenia.

Prawo to jedno, a sprawy moralne, sprawiedliwość to już druga rzecz.
Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku