Forum dyskusyjne

RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

Autor: Aktywny   Data: 2021-05-23, 21:36:55               

Jeżeli chodzi o życie na wsi, to wszystko zależy od gospodarstwa rolnego, czy są to małe gospodarstwa, z paroma hektarami ziemi, czy duże i bardzo duże gospodarstwa rolne, gdzie tam ziemi jest dziesiątki hektarów, a nawet setki hektarów.
Zależy też od cen na rynku za sprzedaż zboża, ziemniaków i zwierząt hodowlanych.
Czy rolnicy muszą do tego dokładać pieniędzy, czy im się to opłaca.
W dzisiejszych czasach jest gorzej w gospodarstwie rolnym niż było to kiedyś, a nawet jeszcze w latach 90-tych.
Chodzi o ceny, o inflacje i o wartość pieniądza, która w Polsce słabnie przez inflację.
No ale bardzo duże gospodarstwa rolne to zawsze sobie poradzą. Ale też tam jest dużo, ciężkiej pracy i trzeba być pracowitym, żeby coś z tego mieć.
Prawda oczywiście, że na wioskach ktoś musi przejmować gospodarstwa rolne i tam dzieci są niezbędne, jeżeli nie z miłości i z uczucia, to dlatego, żeby ktoś to wszystko potem przejął.
Nie każdy rodzic kocha swoje dzieci i okazuje uczucie dzieciom, mimo że je ma.
Można tylko urodzić, zrobić, ale już nie wychowywać i się nie interesować.
I to jest dość częste zjawisko w Polsce.
Ja bym tak nie potrafił i nigdy bym się na to nie zgodził, żebym gdzieś tam był ojcem, mając tego świadomość i olał to, że mam obowiązek wychowania.
Niektórzy ojcowie dzieci tak postępują i robią źle. Nawet nie poczuwając się też do alimentów prawnych i z moralnego punktu widzenia.
Ja sobie czegoś takiego nie będę brał na głowę, bo mam dość innych problemów, a przede wszystkim problemów z psychiką i z natręctwami myślowymi z którymi muszę się codziennie zmagać. Nie miałbym nawet siły być ojcem i wychować.
A posiadanie dzieci i rodziny nie jest przymusem, tylko dobrowolną decyzją ludzi.
Żyjemy w wolnym kraju.
Nie jest to też obowiązek decydowania się na rodzinę. Co innego, jeżeli już ludzie się z własnej woli decydują na rodzinę i dzieci, wtedy to już, automatycznie nakładają na siebie poważny obowiązek wychowania i łożenia na rodzinę.
Ale po to ludzie są dorośli i mają rozum, by myśleli co robią.

W każdym cywilizowanym świecie, w społeczeństwie jeżeli ludzie się decydują na rodzinę, na dzieci to mają obowiązek wychować i na rodzinę pracować uczciwą pracą.
Jeśli rodzice mają dobre zarobki z pracy, to nie potrzebują żadnych innych pieniędzy.
Jeśli rodzice są biedni, bo pracują za niskie wynagrodzenie lub borykają się z pracą, to od tego jest pomoc społeczna i socjalna, która jest finansowana przez państwo, by korzystali z takiej pomocy.

Nie rozumiem kompletnie, jak można było wprowadzić środki z 500 plus w Polsce i skierować również do zamożnych rodzin?
Po to tylko, żeby to niepotrzebnie obciążało budżet, który ledwo się trzyma przez za duże wydatki, które obecna władza prowadzi.
A są to środki wszystkich podatników, a nie rządu i żadnego z polityków.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku